szerző:
Eduline

Feltételekkel, de támogatják az egyetemi oktatók, hogy a munkájuk értékelésekor fontos szempontként vegyék figyelembe a hallgatók elégedettségét – írta a Magyar Nemzet.

Az oktatók teljesítményértékelése ma egyetemenként eltérő, de várhatóan jövőre megjelenhet az egységes minősítési rendszer, jó esetben béremeléssel párosulva. A HÖOK azt szeretné, ha a diákság véleménye hatással lenne az oktatók fizetésére, jutalmazására is - írta a Magyar Nemzet.

Változatos képet mutat az egyetemi és főiskolai oktatók munkájának értékelése a felsőoktatásban: míg a Műegyetem egyes karain beleszámít az oktatók díjazásába, hogy a tanár munkájával mennyire elégedettek a diákok, az egri főiskolán nincs különösebb következménye a hallgatók értékelésének, sok helyen pedig a diákok többsége ki se tölti az oktatók szakmai felkészültségére, segítőkészségére, igazságosságára vonatkozó kérdőíveket – derül ki a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) kutatásából.A kisebb intézményekben alig van szankció, szinte kizárólag a tanszékvezető vagy intézetvezető döntése, kezd-e valamit az adatokkal.

A HÖOK azt szeretné, ha a minőség biztosítása és javítása érdekében a hallgatói értékeléseknek kellő súlyuk és következményük lenne, az eredmények pedig akár az oktatók fizetésére, jutalmazására, munkahelyi előrehaladására is hatással lennének. Javasolják az év oktatója díj odaítélését is, s hogy az értékelések legalább tanszéki szinten legyenek nyilvánosak, továbbá a diákok ennek megfelelően választhassanak kurzusokat. Leszögezték: a cél nem az, hogy a tanárok a hallgatók kedvében járjanak, hanem hogy a tananyagot megfelelő színvonalon adják át.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!