Online orvosi hírkövetőt fejlesztett ki a DE orvostanhallgatója
Világviszonylatban is egyedülálló online orvosi hírkövetővel bővítette Webicina.com portáljának szolgáltatásait augusztus 12-től Meskó Bertalan, a Debreceni Egyetem hatodéves orvostanhallgatója. A webes alkalmazás hiteles online tartalmak gyors feltérképezésével támogatja az orvosok munkáját és az e-páciensek böngészését. A Phd hallgató folytatja "online hittérítő" tevékenységét is, hiszen szeptemberben immár harmadik alkalommal indítja el a világ egyetlen weborvoslási kurzusát Debrecenben, melynek mintájára hamarosan amerikai és holland egyetemeken is oktathatják a netmedicinát.
Kommunikáció szakot indító intézményeket támogat az IAA
A kommunikáció szakos hallgatók gyakorlati képzését támogatja az a pályázat, amit a Reklám Világszövetség (IAA) "A fiatalokért" néven hirdetett meg. A főiskolák és egyetemek szeptember 15-ig pályázhatnak, a nyertes intézmények pedig összesen kétmillió forintot kapnak. A pályázattal a hallgatók külföldi tapasztalatszerzését kívánják támogatni.
Új orosz érettségi rendszer: csalások és tömeges bukások
Teljesíthetetlen feladatok, sorozatos szabályszegések és hamisítások, elérhetetlen moszkvai elitképzések - ezek jellemzik az Oroszországban január 1-jén bevezetett új központi érettségi vizsgarendszert. 900 ezren érettségiztek idén, közülük több, mint 30 ezer diák nem szerezte meg az érettségi bizonyítványát, mert nem teljesítette a két kötelező tárgyból - orosz nyelv és irodalomból, valamint matematikából - a minimumként meghatározott pontszámot.
Mely szakokon tartanak leginkább a válságtól a diákok?
A nemzetvédelmi és katonai, valamint az informatikai és a jogi igazgatási területen tanulók a legoptimistábbak az elhelyezkedési lehetőségeiket illetően, míg a legpesszimistábban az agrárképzésben részt vevők nyilatkoztak az Educatio kft. legújabb kutatása szerint.
Új klinikai tömbre pályázik a szegedi egyetem
Pályázatot nyújt be a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) egy új, 265 normál és 34 intenzív ágyas klinikai tömb építésére - döntött egyhangúlag a felsőoktatási intézmény szenátusa keddi rendkívüli ülésén.
Főiskola lesz a szlovákiai Selye János Egyetem
Főiskolaként fog működni az új tanévtől kezdve a révkomáromi Selye János Egyetem - közölte a TASR szlovák hírügynökség hétfőn az akkreditációs folyamat eredményére hivatkozva.
A friss diplomások kiszorítják az érettségizetteket a munkaerőpiacról
Ez lehet az egyik magyarázata annak, hogy a felsőoktatási dömping ellenére még mindig viszonylag kevés a felsőfokú végzettségű állástalan - írja a HVG.
Diplomás pályakövetés: ki miért tanul tovább?
A nemrég elindult Diplomás pályakövetés kutatási program első lépéseként arra próbáltak választ kapni a szervezők csaknem nyolcezer hallgató személyes megkérdezésével, hogy milyennek tartják az iskolájukban megszerezhető diploma munkaerőpiaci értékét és milyen fizetésre számítanak a papír kézhezvétele után.
Öt tipp kezdő továbbtanulóknak
Folytatjuk múlt héten elindított sorozatunkat, amelyben komoly és kevésbé komoly tanácsokkal látjuk el azokat akik szeptemberben kezdik meg a főiskolát vagy egyetemet, és még nem igazán tudják, hogy miben is fog ez eltérni a középiskolai élettől. Íme, a térkép az egyetem útvesztőihez, legalábbis ahogy mi látjuk.
A legfontosabb tudnivalók a pótfelvételiről
Még egy hétig adhatják be pótfelvételi jelentkezéseiket azok a diákok, akiket szándékuk ellenére nem vettek fel semmilyen felsőoktatási intézménybe, vagy eddig nem jelentkeztek sehova de most meggondolták magukat. A következő cikkünkben azoknak szeretnénk segíteni, akikben már van elhatározás, de nem tudják hová forduljanak ha megválaszolatlan kérdéseik vannak a pótfelvételivel kapcsolatban. Az Educatio nonprofit kft. vezetőjét Visnyei Csabát kerestük meg, hogy válaszokat kapjunk a leggyakrabban felmerülő kérdésekre.
Új oldal mutatja be videókkal, riportokkal az amerikai egyetemeket
Amerikai egyetemek virtuális túráját ajánlja középiskolásoknak a YOUniversityTV nevű új internetes honlap, hogy még a továbbtanulásra való jelentkezés előtt képet kapjanak az egyetemistákról, az oktatószemélyzetről és érezzék azt a helyet, ahol négy évet vagy annál is többet fognak eltölteni.
Fotelből a Harvardon: a legjobb egyetemek ingyenesen, online
Ha meg szeretnéd hallgatni a világ legjobb egyetemein a leghíresebb tanárok által tartott előadásokat, ma már nem kell mást tenned mint odaülnöd a számítógéped elé. Harvard, Princeton, Stanford, Yale vagy esetleg a Berkeley érdekel? Csak választanod kell szemináriumot és hátradőlni a fotelben.
Vizsgák utáni csúszópénz: kilenc tanárt ítéltek el
Kilenc zágrábi egyetemi tanárt ítéltek el korrupció miatt, miután kiderült, hogy pénzt fogadtak el diákoktól, hogy átengedjék őket a vizsgákon.
12 tipp: mit tegyél és mit ne az egyetemi éveid alatt
Nem mindenki tudja 15-16 éves korában, hogy mivel fog/szeretne foglalkozni miután befejezte a tanulmányait, sőt sokan még a diploma megszerzése után sem biztosak abban, hogy az az irány, amit korábban választottak jó döntés volt-e. Akik tudják, azok szerencsésebbek, és valószínűleg azon a pályán fognak dolgozni, amit már réges-régen megcéloztak. A most következő tanácsok azonban nekik is hasznosak lehetnek egyetemi éveik alatt.
Akár az 54 millió forintot is elérheti a rektorok éves fizetése
A Magyar Nemzet információi szerint akár 54 millió forintot is hazavihetnek évente az egyetemek, főiskolák vezetői.
Augusztus 10-ig lehet jelentkezni a pótfelvételikre
Az eddigi gyakorlattól eltérően azonban nem a felsőoktatási intézményekhez, hanem az Oktatási Hivatalhoz kell benyújtani a kérelmet.
Legkeményebb és leggyengébb szak: háromszoros pontkülönbség
Majdnem háromszor annyi pontra volt szüksége annak, aki be akart jutni a Budapesti Corvinus Egyetemen a nemzetközi gazdálkodás szakra, mint annak a diáknak aki a Debreceni Egyetemen választotta a gépészmérnöki képzést.
Ponthatárok: nagy izgalom, kis meglepetések
Nyolc órától elérhetőek a hivatalos ponthatárok, lássuk a slágerszakokat, a tavalyi adatokkal összevetve.
Hét óra óta elérhetetlen a felvi.hu
Egy órával a felvételi ponthatárok kihirdetése előtt elérhetetlen az Országos Felsőoktatási Felvételi Iroda honlapja, a felvi.hu. Izgulhatnak a most felvételizők.
Véghajrá: felvételi ponthatárok percről-percre
Este nyolctól nyilvánosak az idei felvételi ponthatárok, ha nem jutottál ki a Millenárisra, nálunk élőben követheted a legfrisebb információkat és tudnivalókat na és persze megtudhatod a legfontosabbat: hogy hova vettek fel.