Felsőoktatási törvény: 17 ezer felett jár a tiltakozó csoport
Óráról-órára emelkedik a "Tiltakozunk a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen" névvel szerveződött Facebook-csoport támogatóinak száma, most éppen 17.887-en vannak.
A kollágiumban terjedő furcsa szagon buktak le a diákok
Három fiatalt vettek őrizetbe rendőrök a washingtoni Georgetown Egyetem egyik kollégiumában, mert a gyanú szerint droglabort rendeztek be szobájukban.
Vádat emeltek az ELTE-n lövödözést tervező egyetemista ellen
Vádat emelt a Fővárosi Főügyészség pénteken S. Ábel ellen 22 rendbeli emberölés bűntettének előkészülete, súlyos egészségromlást okozó súlyos testi sértés és garázdaság miatt.
Buktatás az egyetemeken és kötelező emelt szintű érettségik?
Az új felsőoktatási törvény koncepciója szerint egy tárgyat maximum kétszer lehetne felvenni és ehhez 2-2 vizsgalehetőség járna, ha így sem megy át a diák akkor elbúcsúzhat az intézményétől.
Felsőoktatási hallgatói szervezetek tanácskoznak Visegrádon
A hallgatói jogok és a magyar EU-elnökség lehetséges hallgatói vetületei a témája a visegrádi országok hallgatói szervezeteinek csütörtökön kezdődött háromnapos tanácskozásának.
Akik eltitkolják a diplomájukat
Az állam 12 ingyenes félévet biztosít a felsőoktatásban, ami jó esetben egy bachelor és egy master képzésre is elég. Ha 2010 előtt kezdtünk, a második BSC, vagy MA képzésért azonban fizetni kell, már persze ha bevalljuk az előzőt. Nehéz ugyanis ellenőrizni, hogy kinek milyen diplomája van, és azt milyen finanszírozási formában szerezte, pedig sokan lehetnek államilag finanszírozott helyeken olyanok is, akiknek már rég nem ott lenne a helyük.
Hárommilliárd forintos fejlesztés az ELTE-n
Hárommilliárd forintos fejlesztési program indult az ELTE-n, az Európai Léptékkel a Tudásért, ELTE elnevezésű program célja az intézmény nemzetközi versenyképességének megerősítése az oktatás és kutatási minőség, személyi és szervezeti feltételeinek javításával.
Államosítaná az oktatást a kormány
Az egészségüggyel egyetemben az oktatást is államosítaná Orbán Viktor miniszterelnök, ezért a kormány tárgyalásokat kezdeményez minden nagyobb önkormányzattal az általuk működtetett közszolgáltatások sorsáról - olvasható a nol.hu-n. Míg egyes vélemények szerint az alapfokú oktatás az önkormányzatoknál van a legjobb helyen, addig a Települési Önkormányzatok Országos Szövetsége (TÖOSZ) szerint egyenként kell áttekinteni, hogy mely közszolgáltatásokat célszerű állami kézbe venni.
Hamis diplomák: tömegével buknak le magas rangú állami tisztviselők Ukrajnában
Ukrajnában több mint 30 magas beosztású állami tisztségviselőt gyanúsítanak azzal, hogy hamis egyetemi diploma alapján tölti be állását – közölte szerdán luhanszki sajtókonferenciáján Hennagyij Moszkal ellenzéki ukrán parlamenti képviselő.
November 15-ig lehet jelentkezni a keresztféléves képzésekre
Csaknem száz intézmény és kar több mint 1100 képzést kínál 2011. februári kezdéssel, a keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárásban, melyekre november 15-ig jelentkezhetnek az érdeklődők. A kínálat nagyobb részét a mesterképzések alkotják. A ponthatárokat január közepén ismertetik.
Újabb teremfoglalások a Bécsi Egyetemen
A felsőoktatás költségvetési forrásainak tervezett plafonja ellen a rektorok és a diákok közös akciónapot rendeztek minden osztrák egyetemi városban. A felsőoktatási intézményeken szünetelt a tanítás, helyette gyűléseket, vitanapokat tartottak, több városban tiltakozó meneteket is rendeztek.
Nyolcadik lett az ELTE egy webes népszerűségi versenyen
A webes népszerűség alapján az európai egyetemek rangsorában a nyolcadik helyen végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem.
Ötször akkora fizetésre számítanak a dánok, mint a magyarok
Több mint tízezer eurós a magyar és európai, üzleti és mérnöki területen tanuló hallgatók éves jövedelemmel kapcsolatos elvárásai közti különbség. Mindkét területen a dánok számítanak a legmagasabb éves fizetésre, csaknem ötször akkora összegre, mint a magyarok - derül ki a berlini székhelyű Trendence Intézet kutatásából, mely során az elhelyezkedéssel kapcsolatos elképzelésükről kérdeztek meg 71 ezer üzleti, illetve 85 ezer mérnöki területen tanuló diáktól.
Agrárképzések: motiválatlanul?
A 2003-as csúcsesztendő óta folyamatosan csökken az egyetemi mezőgazdasági képzésben részt vevők száma, és ezzel párhuzamosan a szaktudás is. Jellemző, hogy sok mezőgazdasági diplomás egész más területen keres boldogulást: a legkülönfélébb kereskedelmi, marketing vagy adminisztratív területen találni manapság olyanokat, akik agrár-felsőoktatásban szereztek oklevelet.
140 ezres átlagfizetés és szerény karrierlehetőségek a pályakezdőknél
Nyilvánosak már a felsőoktatási intézmények által készített diplomás pályakövetési kutatások eredményei, ezekből többek között az is kiderül, hogy a diplomások 80 százaléka főállásban helyezkedett el, és bár munkakörülményeikkel igen, a jövedelmükkel és karrierlehetőségeikkel nem elégedettek. Igaz, csupán a megkérdezett fiatalok 10-20 százaléka felelt a kérdésekre.
Elhunyt anyjának ajánlott egy új oktatóközpontot Bill Gates
A Microsoft alapítója a Virginia állambeli Alexandriában adta át az új központot helyi idő szerint szerdán. A 17 millió dolláros (3,3 milliárd forintos) létesítmény felépítéséhez 10 millió dollárral járult hozzá a Bill és Melinda Gates Alapítvány.
Multik hódítása az egyetemeken: egyenes út mindenkinek?
Nyugat-Európában elterjedt és népszerű, hogy a nagyobb cégek egyetemekkel, vagy szakképző intézményekkel működnek együtt, így oldva meg az utánpótlás-nevelés problémáját. Ez a forma mindenkinek jó: a cégek szakképzett munkaerőt, a diákok magas színvonalú oktatást és biztos jövőt, az iskolák pedig ipari hátszelet kapnak. Itthon is van az ilyen együttműködésekre jópár példa.
Gimnazisták és egyetemisták is csatlakoztak a francia sztrájkhoz
Gimnazisták és egyetemisták is csatlakoztak a franciaországi sztrájkhoz, melyben a tüntetők a nyugdíjreform ellen vonultak utcára. Október 12-én összesen 244 városban tartottak utcai felvonulásokat, a szakszervezetek szerint hárommillióan, a rendőrség szerint egymillióan csatlakoztak az akcióhoz - írja a hirszerzo.hu.
Milliárdokba kerülhet a lógás
Miközben a diákok számára elvesztegetett időt, bizonytalan jövőt és esetleges adósságokat jelent, ha kimaradnak az egyetemekről, főiskolákról, az adófizetők számára milliárdokba kerül, ha valaki elkezdi, ám nem fejezi be felsőfokú tanulmányait - vált ismertté egy amerikai kutatóintézet legfrissebb jelentéséből.
Rendkívüli oktatási szünet a Miskolci Egyetem néhány karán
Rendkívüli oktatási szüntetet rendelt Patkó Gyula rektor kedden és szerdán a Miskolci Egyetemen azokon a karokon, ahol a felújítási munkálatok miatt még nincs fűtés.