A Hoffmann Rózsa-féle felsőoktatásra szavaz a Jobbik
A Jobbik több ponton egyetért a felsőoktatási törvény Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár által bemutatott koncepciójával, amelyhez képest a párt visszalépésként értékeli a javaslat egyes elemeit kritizáló Pokorni Zoltán és a Nemzeti Erőforrás Minisztérium vezetőinek megállapodását.
Aktfotókkal népszerűsítik Cambridge diákújságát
Bátor tettre szánta el magát az idén hatvanhárom éves cambridge-i hallgatói lap, a Varsity divatszerkesztője – aktfotókkal mutatta be a téli sapka- és pulóvertrendet.
Egyre népszerűbbek az erdélyi egyetemek
Egyre több magyar diák dönt úgy, hogy erdélyi egyetemen tanul tovább: kedvelt célpont Kolozsvár, Marosvásárhely és Csíkszereda - írja szerdai számában a Magyar Nemzet.
Egyetemi hallgatók, akik után kapkodnak a külföldi munkaadók
A tehetségek felismerésével és pályára állításával együtt jár az agyelszívás kockázata, ezért a doktoranduszok között a legjobbaknak biztosítani kell plusz egy évet kutatásaik befejezésére - mondta el a készülő felsőoktatási törvénnyel kapcsolatban Szendrő Péter, az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) elnöke.
Hol került százezer forintba az egyetemi utóvizsga?
Van, ahol egyszer sem lehet pótvizsgázni, és van, ahol annyiszor ülnek le a vizsgáztató tanár elé a hallgatók, ahányszor csak akarnak: nem mindegy, hogy melyik ország felsőoktatási intézményébe járunk, a vizsgaidőszakra vonatkozók szabályok ugyanis mindenhol különbözőek.
Patthelyzetben a magánfőiskolák: ki éli túl a reformokat?
Bajba kerülhetnek a magánfőiskolák, ha az új felsőoktatási törvényt a jelenlegi formájában fogadja el jövő tavasszal a parlament: a Nemzeti Erőforrás Minisztérium tervei szerint ugyanis a jövőben csak állami és egyházi intézményeknek járna költségvetési támogatás.
Ezért érdemes hetente többször twitterezni - diákoknak kötelező!
Jobban teljesítenek az egyetemi és főiskolai vizsgákon azok a hallgatót, akik rendszeresen használják a Twittert – állítják amerikai kutatók.
Több "fizetős" hallgatót szeretnének az orvosi egyetemek
Az Új Széchenyi Tervből szeretne támogatást kérni a négy magyarországi orvosegyetem; a forrás felhasználásának célja a külföldi hallgatók létszámának növelése lenne, ebből pedig a magyar nemzetgazdaság is profitálhatna.
Osztrák-magyar egyetemet hoznának létre Burgenlandban
A tervek szerint egyetemet hoznak létre Ausztriában a jelenleg üresen álló köpcsényi (kittsee-i) kastély épületében.
Hamis orvosi diplomával dolgozott a sürgősségi osztályon egy román férfi
Kétszáz beteget „kezelt”, pedig még az első félévet sem fejezte be az orvosi egyetemen az a 34 éves férfi, aki egy hónapig dolgozott az egyik romániai kórház sürgősségi osztályán – hamis diplomával.
Összevont nyílt nap a Szegedi Tudományegyetemen
Összevont egyetemi nyílt napot rendeznek középiskolás diákoknak és tanáraiknak csütörtökön Szegeden, a József Attila Tanulmányi és Információs Központban.
Magyar zenész lett a legjobb a Los Angeles-i világversenyen
Tóth Péter nyerte a Los Angeles-i Nemzetközi Liszt Verseny fődíját és a hosszabb művek kategóriájának díját.
Megállapodott a felsőoktatási törvényről Pokorni és Hoffmann
Szövegszerű emlékeztetőt fogadtak el a felsőoktatási törvényről tartott hétfői egyeztetésen az oktatási kormányzat képviselői és Pokorni Zoltán, az Országgyűlés oktatási bizottságának fideszes elnöke. A felek írásban rögzítették, hogy a felsőoktatás új rendszerének biztosítani kell a minőség javulását, illetve a tanárképzésben vissza kell térni az osztatlan képzéshez.
"Általános az ivászat az egyetemeken és kollégiumokban"
Kétszer annyi alkoholt fogyasztanak a külföldön tanuló egyetemisták, mint azok a hallgatók, akik nem vesznek részt külföldi ösztöndíjprogramokban - állítják amerikai kutatók.
Ezentúl nem kell unalmas matekórákon szenvedniük a diákoknak?
Különleges matematikai-művészeti seregszemlének ad helyet szerdán a Kaposvári Egyetem; a kivételes tanáregyéniségeket, tudósokat és művészeket egyesítő nemzetközi "ÉlményMűhely" Mozgalom nyitott műhelyek és kiállítások sokaságával, ismeretterjesztő előadással és játékos vetélkedővel mutatja be, hogy a matematika tanítása és tanulása örömöt okozó játék, kreatív-művészi kísérletezés is lehet.
Már 48 ezren tiltakoznak a Facebookon az új felsőoktatási törvény ellen
Már több mint negyvennyolcezer támogatója van a „Tiltakozunk a felsőoktatási törvény egyoldalú módosítása ellen” nevű Facebook-csoportnak. A törvénykoncepció bemutatása után pár nappal egy másik csoportot is létrehoztak a közösségi oldalon – a „Támogatjuk a kormány által kijelölt irányt a felsőoktatásban” nevű kezdeményezéshez eddig hatvanan csatlakoztak.
Nem lehet csak úgy kirúgni az iskolából a verekedő diákot
Még lopásért és verekedésért sem lehet azonnal elbocsátani a diákokat az általános- vagy középiskolából: ehhez fegyelmi döntés kell, na meg egy másik iskola, ahová „befogadják” a renitens tanulót. Milyen fegyelmezési eszközöket használhat a tanár, kiküldheti-e a tanóráról azt, aki "nem odavalóan" viselkedik és milyen jogai vannak a szülőnek és a diáknak?
Különleges program az ELTE Gólyavárban - nem csak egyetemistáknak
A kortárs művészetről indított szabadegyetemet a Konok-Hetey Művészeti Alapítvány az ELTE bölcsészettudományi karral együttműködve a budapesti Gólyavárban. Kedden a neoavantgárd, a transzavantgárd és a posztmodern törekvésekkel ismerkedhetnek az érdeklődők Aknai Tamás művészettörténész előadásán.
Összecsapnak az egyetemek és főiskolák: véradóverseny indul!
Legyél különleges, legyél rendszeres véradó! jelmondattal hirdette meg az idei Országos Felsőoktatási Véradóversenyt a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat.
Plasztikai műtéttel jutalmazzák a kimerült diákokat
Orr- és szemplasztikával jutalmazzák meg az egyetemi felvételi vizsgáktól kimerült gyermekeiket a dél-koreai szülők.