Az ELTE-n tanított a Moszkvában bakizó tolmács

Lebovics Viktória egyetemi adjunktusként az ELTE Szláv és Balti Filológiai Intézet munkatársaként dolgozott.

Az ELTE honlapja szerint egyébként a kárpátaljai szármázású Lebovics ukrán irodalmat és kultúrát, valamint tolmácsolást és fordítást tanított doktoranduszoknak is.

A Telex kiszúrta, hogy moszkvai egyeztetés kamerák előtti részében Vlagyimir Putyin több olyan állítást is tett a kétoldalú kapcsolatok állapotáról, amelyek hangulatilag és tartalmilag is meghatározhatták a tárgyalások kezdetét. Lebovics Viktória azonban több ponton jelentősen eltért az eredetitől.

A beszélgetés udvarias részeit leszámítva jól látható, hogy Putyin üzenete sokkal erőteljesebb és konkrétabb volt, mint amit a magyar miniszterelnök Lebovicstól hallhatott.

Többek között:
  • Putyin: Tudom, hogy munkája során ön elsősorban Magyarország, a magyar nép érdekeit tartja szem előtt.
  • Tolmács: Remélem, hogy most meg fogjuk beszélni a további együttműködési lehetőségeket, és továbbmegyünk vele.
  • Putyin: Nézeteink bizonyos dolgokban, többek között nemzetközi ügyekben nem feltétlenül esnek egybe,…
  • Tolmács: Az együttműködésünk nemzetközi szinten is jól működik,…

Miután kiderült a nem hétköznapi baki, Menczer Tamás a Fidesz nyíregyházi összejövetele előtt az alábbiakat nyilatkozta a Partizán élő adásában:

„Megkérdeztem, hogy mi történt. Azt mondták, hogy nem hallotta jól, amit az orosz elnök mondott. Az is lehet, mint minden emberrel előfordulhat, hogy rossz napja volt” – tette hozzá Menczer, aki szerint „a hölgy a legjobb tolmács ezen a szakterületen és ezen a nyelven, függetlenül attól, hogy lehet, hogy tegnap nem volt a legjobb napja és lehet, hogy a körülmények számára nem voltak a legideálisabbak”.

Frissítés: 12.01.

Cikkünk megjelenése után az egyetemek szerkesztőségünknek azt írta, hogy "Lebovics Viktória már nem az ELTE munkatársa, 2023-ban nyugdíjba vonult."

Hozzászólások

A kémiával folytatódik az érettségi: itt vannak a legfontosabb tudnivalók

Az orvosi szakokra jelentkező diákoknak a biológia mellett emelt szinten kémia- vagy fizikaérettségit is kell tenniük. A kémiaérettségin elvárt eredmény azonban nagymértékben függ a biológiaérettségi teljesítményétől: minél magasabb pontszámot ér el a vizsgázó biológiából, annál nagyobb mozgástér nyílik a kémia esetében. Ugyanakkor a felvételi biztos sikerességéhez itt is nagy valószínűséggel legalább 60-70 százalékos eredmény elérése szükséges.

Sokkal többet ártott, mint használt a modellváltás a Corvinus oktatói szerint: "rendszerváltást" szeretnének

Több mint száz oktató, kutató és egyetemi dolgozó írta alá a Budapesti Corvinus Egyetem szakszervezetének állásfoglalását, amely szerint a modellváltás súlyos károkat okozott az intézménynek. A dokumentumban az egyetemi autonómia helyreállítását, a KEKVA-rendszer megszüntetését és a szenátus újraválasztását követelik.

Vitézy szerint a „hatalmi gőg és arrogancia” iskolapéldája volt a Pázmány Campus – felülvizsgálná a beruházást a Tisza-kormány

„Egy kudarcot örökölt a felálló kormány” – mondta Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a meghallgatásán a Pázmány Campusról. A politikus szerint a projekt jól példázza azt a „hatalmi gőgöt és arroganciát”, amely a Fidesz-kormány működését jellemezte. Azt ígérte, hogy a Tisza-kormány felülvizsgálja a beruházást, és egyeztetni fog Józsefváros önkormányzatával is.