Munkássága tiszteletére az egyetem egy tantermet nevezett el a Nobel-díjas kutatóról.
Karikó Katalin Nobel-díjas kutatóbiológus nevét viseli mostantól a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar (ÁOK) Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézetének felújított szemináriumi terme – tájékoztat róla az egyetem.
"A Nobel-díjas kutató gyógyszerfejlesztésre is kiható munkássága előtt tiszteleg a Semmelweis Egyetem ÁOK Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézete azzal, hogy dr. Karikó Katalinról nevezte el egyik tantermét, emellett a tudós sikeres életpályáját is követendő példaként állítja ezzel a gesztussal az intézmény az egyetemi hallgatók elé"
- írja a Semmelweis Egyetem, ami már több kutatási projektben is részt vett Karikó munkacsoportjábal. 2022-ben pedig a Semmelweis Budapest Award-dal is kitüntették a kutatónőt.
Az intézmény Nagyváradi téri Elméleti Tömbjében lévő tanterem átadására április 10-én került sor, amin jelen volt dr. Karikó Katalin is. A felújított terem egyik falára a fotója mellett egy idézet is felkerült tőle, ami a kutatásra és a hivatástudatra ösztönözi a hallgatókat:
"A kutatás küldetés, olyan hivatás, amely inspirálja a kutatót: minden egyes nap alig várja, hogy bemenjen a munkahelyére, hogy állandóan azon gondolkodjon, mivel lehetne még jobb, még eredményesebb a munkája, és a végén valami olyasmire kapjon választ, amivel az embereken segíthet."
Az egyetem Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet igazgatója az átadón elmondta, hogy Dr. Karikó Katalin felfedezése a gyógyszerkutatás új dimenzióját nyitotta meg, ezért rendkívül felemelő, hogy mostantól az első magyar női Nobel-díjasról elnevezett szemináriumi teremben taníthatják a fiatal orvosokat és kutatókat.