szerző:
Gál Luca
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Most már a muglik is jelentkezhetnek a Roxfortba, ugyanis egyetemi mesterképzés indul mágia tudományból Angliában.

Az Egyesült Királyságban elsőként lehet majd mágikus fokozatot szerezni az egyetemen, ugyanis az Exeter Egyetem jövőre elindítja az „innovatív” Mágia és Okkult tudomány mesterképzésétszámolt be a hírről a BBC.

Emily Selove, a tanfolyam vezetője szerint a közelmúltban megugrott mágia iránti érdeklődés miatt döntöttek a képzés elindítása mellett. Ez egy kivételes lehetőséget ad arra, hogy a hallgatók tanulmányozhassák a boszorkányság és a mágia történetét, és annak hatását a társadalomban és a tudományokban.

Selove professzor elmondása szerint:

a mágia és az okkultizmus iránti érdeklődés az akadémián belül és kívül is a társadalom egyre sürgetőbb kérdéseinek középpontjában áll.

Az egyéves képzés 2024. szeptemberében fog elkezdődni, ahol a hallgatókkal a történelem, az irodalom, a filozófia, a régészet, a szociológia, a pszichológia, a dráma és a vallás területén jártas tudósok fogják megismertetni a mágia szerepét szerte a világban.

Az egyetem szerint ez az egyetlen olyan posztgraduális képzés az Egyesült Királyságban, amely a mágia történetének tanulmányozását ilyen széles körben kombinálja más tantárgyakkal.

Ez az MA lehetővé teszi az emberek számára, hogy újra megvizsgálhassák azt a feltételezést, miszerint a nyugat a racionalizmus és a tudomány, míg a világ többi része pedig a mágia és babonák helye

- mondta a képzés vezetője.

Az egyetem szerint a képzés számos munkakör betöltésére készítheti fel a hallgatókat, többek között: a tanári, tanácsadói, mentorálási, örökségi és múzeumi munkára, illetve a könyvtárakban, a turizmusban, a művészeti szervezetekben vagy a kiadói iparban végzett munkákra.

A képzés résztvevői olyan érdekes modulok között válogathatnak majd, mint a sárkányok a nyugati irodalomban és művészetben, Artúr Király legendái, paleográfia, Iszlám gondolkodás, a régészet elmélete és gyakorlata, valamint a nők ábrázolása a középkorban.