Trágár Neptun-üzeneteket kaptak az ELTE, a Corvinus és az Óbudai Egyetem hallgatói

A Telex nevével visszaélve törték fel az ELTE, az Óbuda Egyetem és a Corvinus Neptun felületeit.

  • Tornyos Kata

"Az a helyzet, hogy volt egy ELTE Neptun, minden adat kiszivárgott?" - ehhez hasonló üzeneteket kaptak egyetemisták szerda este, de voltak ennél jóval trágárabbak is.

Az üzenetek a Telex nevében érkeztek, de a lapnak semmi köze nincs hozzájuk - olvasható a Telexen. A Corvinus az alábbi tájékoztatást közölte az esetről:

„Sajnálattal kell közölnünk, hogy egyik hallgatónk Neptun-fiókját külső támadás érte, amely következtében hallgatóink hamis üzeneteket kaptak. Az esetet azonnal észleltük és megtettük a szükséges lépéseket. Ezek az üzenetek nem eredetiek, és semmilyen körülmények között nem szabad válaszolni rájuk. (A levélben említett médiumnak nincs köze a támadáshoz.)

Az ELTE ideiglenesen leállította a Neptunt

Közleményükben leírták, hogy az egyetem megkezdte az eset kivizsgálását és megteszi az ilyenkor szükséges informatikai biztonsági és egyéb lépéseket. A rendszer újraindításáig hallgatóik türelmét kérik, és egyben felhívják figyelmüket, hogy rendszeren belül érkezett hamis – nem az üzemeltetőtől származó – levelekre semmiképpen ne válaszoljanak.

 

 

 

Hozzászólások

Gáspár mindössze 15 éves, mégis a világ egyik legrangosabb AI-konferenciáján mutathatja be saját kutatását

Még csak most ballagott el az általános iskolából, de már tudományos kutatóként készül a mesterséges intelligencia egyik legfontosabb nemzetközi konferenciájára. A 15 éves kecskeméti Tóth-Pócs Gáspár saját, önállóan készített tanulmányát fogják bemutatni az AGI 2026 konferencián San Franciscóban, ahol a világ vezető AI-kutatói is előadnak.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.