A legérdekesebb magyar találmányok, így az első magyar holdjáró, a Puli Space, az első hazai műhold, a Masat-1 és a Gömböc mutatkoznak be szombaton délután négytől a Tudomány hídján, amelyet idén első ízben rendeznek meg.
Az eseménynek a Lánchíd és a Széchenyi tér ad otthont. A Tudomány hídja fővédnöke Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter, a rendezvény együttműködő partnerei egyebek közt a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, az Óbudai Egyetem, a Szegedi Tudományegyetem, a Kecskeméti Főiskola, a Hungarofest, a Csodák Palotája, a Magyar Földrajzi Társaság, az Informatikai Vállalkozások Szövetsége.
Az esemény fő célja, hogy izgalmas tudományos és technikai bemutatókkal, látványos természettudományos kísérletekkel és programokkal felkeltse a látogatók, különösen a fiatalok érdeklődését a műszaki és természettudományok iránt.
A Lánchíd szektorokra osztva egy-egy önálló tudományterületet mutat majd be. A programok között helyet kapnak egyebek mellett a csillagászathoz és űrkutatáshoz, az informatikához, kémiához, fizikához és az alternatív energiafelhasználáshoz kapcsolódó területek. Az érdeklődők sok egyéb mellett holdkőzeteket vizsgálhatnak, tésztahidat építhetnek, s részt vehetnek űrrepülő- és ejtőernyős teszteken is.
MTI