Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az elmúlt hónapok öngyilkossági hulláma ismét ráirányította a figyelmet Dél-Korea felsőoktatási rendszerének gyenge pontjaira: az egyetemi helyekért komoly harc folyik, a hallgatók túlterheltek és feszültek. Az egyik elitegyetemen négy hónap alatt négy diák és egy professzor lett öngyilkos - adta hírül a University World News.
Az oktatási minisztérium adatai szerint 2010-ben három általános iskolás és 143 középiskolás vetett véget az életének. „Egyre hajlamosabbak vagyunk azt hinni, hogy ha nem mi vagyunk a legjobbak, vesztesek vagyunk. Egyre több kapcsolat szakad meg, már a diákok sem tudják megosztani egymással problémáikat” – mondta Kwak Keum-joo, a szöuli egyetem pszichológusa. A világ fejlett országai közül egyébként is Dél-Koreában a legnagyobb az öngyilkosságok aránya. A szöuli metróállomásokon korlátok akadályozzák, hogy az emberek az érkező szerelvények elé vessék magukat, a főváros nyolc hídjára szereltek kamerákat. Egy korábbi államfő, Ro Mu Hjun 2009-ben leugrott egy szikláról, mert megszégyenült honfitársai előtt.
A vezető egyetemekre való bekerülésért vívott harc a legtöbb dél-koreai diák számára már középiskolás korban elkezdődik. A koreai fiatalok több mint 80 százaléka jár egyetemre, a szülők több pénzt költenek gyerekeik különóráira, mint a fejlett országokat tömörítő OECD bármelyik más tagállamában. A nyomás novemberben éri el a csúcspontját, amikor az egyetemi felvételi vizsgákat tartják. Vannak anyák, akik ilyenkor egész nap templomban imádkoznak, miközben gyerekeik a tesztet írják, amire kilenc órájuk van. A diákok zömének legfőbb célja, hogy bekerüljön valamelyik kiemelt intézmények: aki ezek valamelyikén végez, az majdnem biztosan nagy karriert fut be.
KAIST: négy hónap alatt négy hallgató lett öngyilkos
Az elsősorban természettudományi és informatikai képzéseket indító Korea Advances Institute of Science and Technology (KAIST) az utóbbi hónapokban nem a hallgatók egyre javuló tanulmányi eredményei, hanem diáköngyilkosságok miatt került többször az újságok címlapjára. Január óta összesen négy diák lett öngyilkos az elitintézmény campusán: januárban egy 19 éves fiú vett be több tucat altatót, márciusban két egyetemista vetette ki magát az ablakon – írta korábban a China Daily.
Mindannyian érdemjegyeik miatt vetettek véget az életüknek, a KAIST hallgatóira ugyanis óriási nyomás nehezedik. A jelenlegi rektor szigorú rendszert vezetett be: azok a diákok, akik hármasnál rosszabb eredményt érnek el a vizsgákon, minden századnyi rontásért 60 000 wont, vagyis körülbelül 15 ezer forintot fizetnek az intézménynek.