Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Power of Research címmel ingyenes internetes játékot fejlesztettek Nobel-díjas tudósok pártfogásával, hogy ezzel is a kutatói pályát népszerűsítsék az európai fiatalok körében.
Az Európai Unió 7. kutatási keretprogramjával támogatott játék azért fontos eszköz, mert az unió előrejelzései szerint 2020-ra a jelenleginél egymillióval több kutatóra lesz szükség - mondta Máire Geoghegan-Quinn, a kutatásért, az innovációért és a tudományért felelős uniós biztos.
A www.powerofresearch.eu címen található online játékkal a legnépszerűbb kutatási területek, a virtuális könyvtár és a valódi tudományos képek mellett a fiatalok megismerhetik Európa kutatóintézeteit és egyetemeit is.
A játék felépítése a közösségi portálokról ismert stratégiai játékokhoz hasonló azzal a különbséggel, hogy itt a fiatalok mikroszkópos vizsgálatokat végezhetnek, gyakorolhatják a fehérje-szétválasztást és kísérletezhetnek a DNS-sel.
A játékot három éven át fejlesztette a TPM Games Ltd., amely korábban már számos díjat és elismerést kapott a Power of Politics nevű hasonló felépítésű politikai stratégiai játékával.
A készítők közleménye szerint az innovatív felhasználói felület hozzájárulhat ahhoz, hogy hamar népszerű legyen a játék, amely ezzel a nyelvi korlátok lebontását is segítheti. "A Power of Research azért fontos, mert leköti a fiatalok elméjét. A tudomány elkötelezettség, amely az elmét és a kezet is leköti" - mondta Mario Capecchi, aki 2007-ben az őssejtkutatás terén elért eredményeiért megosztva kapott Nobel-díjat.