Szívesen elvégeznétek egy OKJ-s képzést, de nem tudjátok, hogy az iskolai végzettségetekkel milyen lehetőségeitek vannak? Ma megmutatjuk, milyen számokat kell figyelnetek az OKJ-s listában.
Ha az OKJ-s képzések (az OKJ az Országos Képzési Jegyzék rövidítése) listáját szeretnétek megnézni, kattintsatok ide. A képzések neve mellett különböző számokat találtok - ha azt szeretnétek megtudni, hogy a saját iskolai végzettségetekkel elkezdhetitek-e a kiválasztott kurzust, a "szint" oszlopban lévő számot kell figyelnetek.
A számok a következő szintű OKJ-s képzéseket jelzik:
21: alapszintű szakképzettséget adó OKJ-s képzés, semmilyen iskolai végzettség nem kell hozzá.
31: középszintű szakképzettséget adó OKJ-s képzés, legalább a nyolc általános iskolai osztály elvégzése kell hozzá.
33: középszintű szakképzettséget adó OKJ-s képzés, legalább a 10. évfolyam elvégzése kell hozzá.
51: középszintű szakképzettséget adó OKJ-s képzés, középiskolai végzettség kell hozzá (érettségi nem kell hozzá, de a középiskola utolsó évfolyamának elvégzése igen)
52: középszintű szakképzettséget adó OKJ-s képzés, legalább érettségi bizonyítvány kell hozzá.
54: emelt szintű szakképzettséget adó OKJ-s képzés, legalább érettségi bizonyítvány és érettségi után egy év szakmai képzés kell hozzá.
55: felsőfokú szakképzettséget adó OKJ-s képzés, legalább érettségi bizonyítvány és érettségi után két év szakmai képzés kell hozzá.
61: felsőfokú szakképzettséget adó OKJ-s képzés, legalább diploma kell hozzá.
Szívesen tanulnátok még, de már mind a tizenkét államilag finanszírozott féléveteket elhasználtátok az egyetemen az alap- és a mesterdiploma megszerzéséhez? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk. OKJ-s képzésen még tanulhatok ingyen, ha a diploma megszerzése után nem találtam meg azt a munkát, amiről álmodtam?