A nyolcvanas évek óta drasztikusan csökkent a könyvolvasásra szánt idő nem csak a fiatalabb, az idősebb korosztályon belül is – ezzel kezdi kutatási eredményeinek beszámolóját a Bookline.
A könyveket is forgalmazó cég 7000 főn végzett kutatását publikálta, és abból kiderül, amit eddig is sejtettünk: teljesen átalakultak az olvasási szokások az elmúlt évtizedekben.
A válaszadók 60 százaléka főleg utazás közben olvas, a fiatalok egyre nagyobb arányban inkább e-könyveket, mint hagyományos, papíralapúakat.
A Bookline kutatásából kiderül, hogy a válaszadók 40 százalékánál a napi olvasási adag fél és egy óra közé tehető, ez pont az iskolába, munkahelyre tartó idő lehet.
A kutatást végzők arra jutottak, hogy a fiatalokat egyre inkább a telefonokra és tabletekre letölthető appokkal lehet elérni, ha könyvolvasásról van szó.
A Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat és az ITHAKA Non-profit Kft. 2015 szeptemberében készült kutatása szerint országosan az általános iskola 7, illetve a gimnáziumok 11. osztályában tíz gyerekből 3-4 tekinthető rendszeres olvasónak.