Újabb részleteket tudhattunk meg a pedagógus-életpályamodellről, kiderült, hogy heteket kell várni a forgalmi vizsgára, új egyetemi világrangsort hoztak nyilvánosságra - íme, a hét hírei.
Nincs döntés a 16 népszerű szak ponthatárának leszállításáról
Nincs semmiféle döntés a felsőoktatási felvételi ponthatárok leszállításáról azon a 16 szakon, ahol a kormány eredetileg nem akart államilag finanszírozott képzést indítani - ezt a felsőoktatási államtitkár mondta csütörtökön.
Klinghammer István arra reagált, hogy az InfoRádió értesülései szerint alacsonyabb lesz a ponthatár ezeken a szakokon. A 16 szak többségében a jogi, gazdasági, és kommunikációs területet érinti. Az szerdán derül ki, hogy hány diákot vesznek fel államilag finanszírozott képzésbe. Az idén több mint 95 ezren nyújtottak be felvételi kérelmet. A teljes cikket itt olvashatjátok el.
Szigorú vizsga vár a pályakezdő tanárokra
Kétéves gyakornoki idő, mentor, minősítő vizsga, „portfólióvédés” és rendszeres óralátogatások – ez vár szeptembertől a pályakezdő pedagógusokra, akiknek a diploma megszerzését követő második év végén számot kell adniuk szaktárgyi és pedagógiai tudásukról. A teljes cikket itt olvashatjátok el.
Heteket kell várni a forgalmi vizsgára
Háborognak az autósiskolák oktatói Budapesten, mert a leépítések miatt kevés a vizsgabiztos, és másfél hónapot kell várni a vizsgaidőpontokra. A kormányhivatal a hírre úgy reagált: a nyári hónapokban a vizsgaigények száma az év elején tapasztalhatónak 2,5-szeresére ugrik. "Ez a tendencia ismert a szakterületen és a lehetőségeken belül készülnek is rá. Mindezek mellett nem szokatlan, hogy a nyári időszakban hosszabbak a sorok" - írták. A teljes cikket itt és itt olvashatjátok el.
Friss egyetemi világrangsor
A Harvard, a Stanford és az Oxford végzett a Center for World University Rankings (CWUR) legfrissebb egyetemi világrangsorának élén. A szaúd-arábiai szervezet hét szempont alapján osztályozza az intézményeket: az oktatói gárda kiválósága (díjak, elismerések stb.), a publikációk száma, befolyás, idézettség, a szabadalmak száma, az oktatás színvonala (mennyire sikeresek a diákok a versenyeken), illetve az alapján, hogy a volt hallgatók közül hányan töltenek be vezető pozíciót a világ kétezer legnagyobb cégénél. A teljes cikket itt olvashatjátok el.
Ponthatárváró bulik Budapesten és vidéken
Bár a hivatalos Pont Ott Parti az idén elmarad, lesz miből válogatniuk azoknak, akik bulizni szeretnének a ponthatárhúzás éjszakáján: július 24-én derül ki, kit vettek fel egyetemre, főiskolára. A programokról itt olvashattok.