Készüljetek velünk a töriérettségire: tétel II. Andrásról és IV. Béláról

Az eduline és a Diáktanítók Online közös előkészítőjének huszonharmadik videójával a II. Andrásról és IV.

  • Eduline
Wikipedia

Az eduline és a Diáktanítók Online közös előkészítőjének huszonharmadik videójával a II. Andrásról és IV. Béláról szóló érettségi tételt ismételhetitek át (itt nézhetitek meg, milyen tételeket dolgoztunk fel eddig).

A videóban felvázoljuk a korszak problémáit, bemutatjuk a két uralkodó bel- és külpolitikáját, külön foglalkozunk az Aranybullával és a tatárjárással.

Milyen feladatokat kaptak az érettségizők történelemből az előző években? Itt nézhetitek meg a középszintű feladatsorokat és a megoldásokat. Érettségi előkészítőnket irodalomból itt, matematikából pedig itt találjátok.

Hozzászólások

A 27 nyelvvizsgát szerzett Gaál Ottó szerint „azért nem tanulnak meg tíz év alatt beszélni a gyerekek az iskolában, mert nem jutnak szóhoz”

Bár a diákok az érettségiig akár 1200-1800 nyelvórán is részt vesznek, sokan mégsem jutnak el biztos nyelvtudásig vagy egy középfokú nyelvvizsgáig. Gaál Ottó szerint ennek egyik oka, hogy a tanulók alig szólalnak meg az órákon. A kreatív nyelvtanulás módszerének kidolgozója úgy véli, egy jól begyakorolt, ezer szóból álló aktív szókinccsel le lehet nyűgözni a nyelvvizsgabizottságot, miközben a középiskolai nyelvkönyvek felét egyszerűen ki lehetne hagyni.

A gyerek nem vezethet autót – Hogyan válik a szabadság valódi felelősséggé az iskolában?

A magyar közélet egyik visszatérő problémája, hogy a vitákban hajlamosak vagyunk a másik oldalt nem egyszerűen ellenfélnek, hanem ellenségnek tekinteni. Ez a gondolkodásmód lassan átitatja az oktatásról, a közéletről és a közintézményekről szóló beszélgetéseket is. Pedig a demokrácia lényege éppen az, hogy az egyet nem értés nem zárja ki az együttműködést. A magyar társadalom polgárosodása történelmi léptékben még mindig folyamatban van. A szabadság, az autonómia és a felelősség viszonya sokszor nem stabil kulturális tapasztalat, hanem tanulási folyamat. Ez az oktatásban különösen jól látszik.