Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Minden felsőoktatási szakon lesz államilag finanszírozott férőhely a jövő évben - jelentette be Balog Zoltán emberi...
Minden felsőoktatási szakon lesz államilag finanszírozott férőhely a jövő évben - jelentette be Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere miután szerdán a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával (HÖOK) tárgyalt, és megerősítették a témában kötött korábbi részmegállapodást.
A dokumentumban a korábbi egyezséghez hasonlóan 16 szakon - közte közgazdász, jogász és kommunikációs képzésben - külön meghatározták a bekerüléshez szükséges ponthatárokat. Ezek 410 és 465 pont között mozognak. Balog Zoltán bejelentette azt is, hogy a felsőoktatás jövőre több mint 18 milliárd forintos pluszforrással számolhat. Milyenek voltak a központi ponthatárok 2013-ban ezeken a szakokon? Itt találjátok a listát.
A dokumentum kitér arra is, hogy az aláírók szerint a felvételi eljárás új rendszerére történő átállás sikeres volt, az előző évhez képest nőtt az állami ösztöndíjasként felvett hallgatók száma. A kormány törekszik arra, hogy ezeken a szakokon a 260 pontot elérő, vagy meghaladó elsőhelyes jelentkezők 10-20 százaléka számára biztosítson állami ösztöndíjas helyeket.
Ilyenek lesznek a ponthatárok 2014-ben
Alkalmazott közgazdaságtan: 465
Andragógia: 430
Emberi erőforrások: 443
Gazdálkodási és menedzsment: 460
Gazdaságelemzés: 465
Igazságügyi igazgatási: 424
Jogász: 464
Kereskedelem és marketing: 449
Kommunikáció és médiatudomány: 449
Közszolgálat: 440
Munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási: 410
Nemzetközi gazdálkodás: 460
Nemzetközi tanulmányok: 465
Pénzügy-, és számvitel: 458
Turizmus-vendéglátás: 428
Üzleti szakoktató: 440
A megállapodás kitér arra is, hogy a felek folytatják együttműködésüket a minőségi felsőoktatás megteremtése érdekében, mind kétoldalúan, mind a felsőoktatási kerekasztal keretei között.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!