Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
150 és 300 ezer forint közötti összeget kell fizetni szeptembertől az önköltséges gazdasági alapképzésekért nappali...
150 és 300 ezer forint közötti összeget kell fizetni szeptembertől az önköltséges gazdasági alapképzésekért nappali tagozaton. A legkeresettebb szakok a legdrágábbak: a 2011-es népszerűségi lista első helyén szereplő gazdálkodási és menedzsment szakért például több intézményben 280 ezer forintnál is többet kérnek, míg a kevésbé közkedvelt emberi erőforrások alapszakért maximum 216 ezret.
A legdrágábbak: gazdálkodási és menedzsment, nemzetközi gazdálkodás
Nappali tagozaton a legtöbbet a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen fizethetnek azok, akik gazdálkodási és menedzsment vagy nemzetközi gazdálkodás alapképzésre jelentkeznek: egy félévért kerek 300 ezer forintot. A Budapesti Corvinus Egyetemen is hasonló összeget, 295 ezer forintot kell fizetni egy szemeszterért, és ugyanennyit kérnek el a nemzetközi gazdálkodás, a turizmus-vendéglátás, valamint a kereskedelem és marketing szakért is.
A Budapesti Gazdasági Főiskolán mind a négy gazdasági alapképzésért egységesen 216 ezer forintot kell fizetni. Vidéken valamivel olcsóbbak a képzések: a szegedi egyetemen a pénzügy és számvitel, valamint a kereskedelem és marketing szakon is 180 ezer forint, a Debreceni Egyetemen 150 ezer forintot kell fizetni gazdálkodási és menedzsment szakon. A legnépszerűbb alapszakok költségeiről bővebben itt olvashatsz.
A kevésbé népszerű szakok általában olcsóbbak
A szintén gazdasági képzésterülethez tartozó emberi erőforrások szakért a BGF Pénzügyi és Számviteli karán kell a legtöbbet fizetni: 216 ezer forintot. A Corvinuson egy hajszálnyival kevesebbet, 215 ezer forintot kérnek el egy félévért a hallgatóktól, a Károly Róbert Főiskolán és a Pannon Egyetemen azonban már 150 ezer forintért is el lehet végezni egy szemesztert.
Az alkalmazott közgazdaságtan alapképzés árai között nem olyan nagy a különbség, mint más szakok esetében: a legtöbbet, 250 ezer forintot a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen kell fizetni egy szemeszterért, míg a legkevesebbet - 175 ezer forintot - a Pannon Egyetemen kérnek el a hallgatóktól.