Ilyen lesz a 2014-es pótfelvételi: öt kérdés, öt válasz
Július 24-én kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait: akik lemaradtak, a második körben, a pótfelvélin még bekerülhetnek valamelyik egyetemre vagy főiskolára. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat.
Vigyázat, fontos határidő: így lehet fellebbezni, ha nem sikerült a felvételi
Meddig nyújthattok be fellebbezést a felvételi eredménye ellen? Mit kell a kérvénybe írni? Itt vannak a legfontosabb tudnivalók.
Itt vannak a 2014-es árak: ennyit kell fizetni a kollégiumi helyért
Kihirdették a 2014-es felvételi ponthatárait, így a legtöbb felvételiző már tudja, melyik egyetemen, főiskolán kezdi meg tanulmányait szeptemberben. Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat azoknak, akik úgy tervezik, kollégiumba költöznek.
Hány szakot lehet megjelölni a pótfelvételin?
Milyenek a pótfelvételi szabályai? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Pótfelvételi: mikor hozzák nyilvánosságra a ponthatárokat?
Mikor derül ki, ki jutott be valamelyik egyetemre, főiskolára a 2014-es pótfelvételin? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A hét hírei: a 2014-es felvételi ponthatároktól a tanévkezdésig
Nyilvánosságra hozták a 2014-es felvételi ponthatárait, meghirdették a pótfelvételit, utánajártunk, milyen kiadásra számíthatnak az elsőévesek. Ezek voltak a hét hírei.
Ezen az egyetemen kellett a legtöbb pont a mérnökinformatikus szakhoz
Nyolcszáztízzel több hallgató került be a veszprémi Pannon Egyetemre, mint az elmúlt esztendőben - közölte az egyetem rektora.
Kétezer hallgató jutott be a Miskolci Egyetemre
A Miskolci Egyetem az idén csaknem 1600 diplomát adott ki, és több mint 2000 hallgatót vett fel eddig a pótfelvételin kívül; 500-zal nőhet a hallgatói létszám - mondta az egyetem tanulmányi rektorhelyettese.
Mikor kapják meg a hivatalos értesítést a felvételizők?
Augusztus 4-ig minden felvételiző megkapja a besorolási döntést, az eredmény ellen augusztus 20-ig lehet fellebbezni.
Rossz hír a felvételizőknek: aki bekerült, nem jelentkezhet a pótfelvételire
Megvannak a 2014-es felvételi ponthatárai - többen kérdeztétek, hogy mit tehettek, ha bekerültetek az egyik megjelölt szakra, de mégsem szeretnétek elkezdeni. Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Ennyi pont kellett a közszolgálati egyetem legnépszerűbb képzéseihez
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) által meghirdetett szakok közül többre is csak 400 pont feletti eredménnyel lehetett bejutni. Több mint 6200 jelentkezőből, mintegy 2100 diákot vettek fel a következő tanévtől induló képzésekre - közölte az NKE.
Itt van az összes adat a 2014-es felvételi eredményeiről
A felsőoktatásba jelentkező több mint 106 ezer diák közül mintegy 74 ezren nyertek felvételt - közölte Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának felsőoktatásért felelős államtitkára pénteken budapesti sajtótájékoztatón.
Több mint hatezren jutottak be a Szegedi Tudományegyetemre
Nincs markáns változás a Szegedi Tudományegyetemre (SZTE) felvett hallgatók számában a tavalyi adatokhoz képest, az kevesebb mint két százalékkal csökkent, de a pótfelvételikkel még elérheti az előző évit - közölte az intézmény rektora pénteken sajtótájékoztatón.
Megvan, meddig lehet jelentkezni a 2014-es pótfelvételire
Augusztus 12-ig jelentkezhetnek a 2014-es pótfelvételire azok a diákok, akik egyetlen szakra sem kerültek be, vagy nem vettek részt az idei felvételin - a ponthatárokat augusztus 28-án hozzák majd nyilvánosságra.
Hány ponttal lehetett bekerülni a debreceni, a pécsi és a szegedi egyetemre?
Egy kivételével minden népszerű szakon nőtt a ponthatár a nagy vidéki egyetemeken, a fizetős helyre jelentkezőknek pedig ugyanolyan jól kellett teljesíteniük, mint az ösztöndíjasoknak. A legnépszerűbb képzés Debrecenben, Pécsett és Szegeden is az osztatlan általános orvosi szak volt: 401-407 pontnál húzták a bekerülési limitet.
Felvételi: hányan jutottak be a Debreceni Egyetemre?
Az általános orvosi szak volt a legnépszerűbb a 2014-es általános felvételi eljárásban a Debreceni Egyetemen, ahová az idén 6290 hallgatót vettek fel, csaknem három százalékkal többet, mint tavaly - közölte az intézmény oktatási rektorhelyettese pénteken sajtótájékoztatón.
Erre a 10 egyetemi-főiskolai karra került be a legtöbb felvételiző
Az ELTE bölcsészkarára, a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Karára, a Budapesti Corvinus Egyetem ra, valamint a győri Széchenyi István Egyetem Műszaki Tudományi Karára került be a legtöbb jelentkező a 2014-es felvételin. Íme, a lista.
A 2014-es felvételi nyertesei: tarolt az ELTE, a debreceni és a szegedi egyetem
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem vette fel a legtöbb jelentkezőt az idei felvételin - az ELTE-n majdnem 8500-an kezdhetik meg tanulmányaikat, de a debreceni és a szegedi egyetemen is 6000-nél több gólya lesz.
Ponthatárok: ezekre a tanárszakokra vették fel a legtöbb jelentkezőt
Magyar-történelem, angol-magyar, testnevelés-gyógytestnevelés - ezekre a tanári szakpárokra vették fel a legtöbb jelentkezőt az Educatio friss adatai szerint. Összesen 1618-an kezdik el az öt- és hatéves pedagógusképzést szeptemberben.
Itt a lista: erre a tíz alapszakra került be a legtöbb felvételiző
Több mint 2600-an kerültek be a 2014-es felvételi legnépszerűbb alapképzésére, a gazdálkodási és menedzsmentre, de kétezernél több hallgató kezdi meg tanulmányait a jogi és a gépészmérnöki képzésen is. Az Educatio tájékoztatója szerint a felvettek száma alapján összeállított top 10-es listában három gazdaságtudományi, két-két pedagógus- és műszaki képzés, egy informatikai, egy orvos- és egészségtudományi, valamint egy jogi képzés szerepel.