Eddig jelentkezhettek az őszi érettségi vizsgákra

Nem sikerült bejutni az egyetemre, mert rosszul sikerült valamelyik érettségitek? Hamarosan javíthattok, a keresztféléves felvételiben pedig akár már ismét felvételizhettek is, ha nem várnátok egy teljes évet.

  • Székács Linda

2024. szeptember 5-ig lehet jelentkezni az idei év október-novemberi érettségi vizsgáira - írja a honlapján az Oktatási Hivatal.

Az őszi vizsgaidőszakban is lehet rendes, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló, javító és előrehozott vizsgákat tenni, tehát tizenegyedikes diákok és felnőttek is vizsgázhatnak, de azok a tanulók is javíthatnak, akiknek esetleg nem jól sikerült a tavaszi érettségijük.

Jelentkezni a jelentkezési lap kitöltésével lehet, amit az érettségi jelentkezést fogadó intézménybe kell benyújtani. Tanulói jogviszonnyal rendelkező diák esetében ez az iskola, tanulói jogviszonnyal nem rendelkező esetén pedig a területileg illetékes fővárosi vagy vármegyei kormányhivatal.

A jelentkezésről bővebb információkat itt találtok.

Mikor lesznek az őszi érettségik?

Az őszi írásbeli érettségi vizsgák idén október 11-én kezdődnek és október 25-ig tartanak.

A szóbeli érettségi vizsgák a tanév rendjének tervezete szerint 2024-ben

  • emelt szinten november 7-11.
  • középszinten november 18-22.

között lesznek.

A pontos vizsgabeosztást az alábbi cikkben találjátok:

 

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.