szerző:
Eduline/MTI
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Augusztus 5-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételin meghirdetett, szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre. A pótfelvételire azok jelentkezhetnek, akiket a július 21-én zárult általános eljárásban egyetlen képzésre sem vettek fel, vagy idén nem felvételiztek - közölte az Oktatási Hivatal (OH).

Állami ösztöndíjas képzésekre is lehet jelentkezni, 35 egyetemen és főiskolán kínálnak különböző támogatott szakokat agrár, hitéleti, informatika, műszaki, orvos- és egészségtudomány, pedagógusképzés és természettudomány képzési területen - írták. Itt találjátok a pótfelvételin meghirdetett szakok teljes listáját.

47 egyetem és főiskola hirdet mind a 15 képzési területen önköltséges képzéseket. Alapképzések, osztatlan képzések, mesterképzések és felsőoktatási szakképzések is szerepelnek a kínálatban.

A pótfelvételin csak egy felsőoktatási intézmény egyetlen képzésére lehet jelentkezni (ugyanannak a szaknak az állami ösztöndíjas és önköltséges formája egynek számít) a felvi.hu-ról elérhető E-felvételiben 2022. augusztus 5-én éjfélig. A 2022-es pótfelvételin meghirdetett szakokról az információk és a jelentkezéssel kapcsolatos tudnivalókat a felvin találjátok.

A jelentkezést legkésőbb augusztus 5-én éjfélig hitelesíteni is kell ügyfélkapun keresztül vagy az E-felvételi felületéről kinyomtatott és aláírt hitelesítő adatlapot postára adva. Minden előírt dokumentum feltöltési határideje is 2022. augusztus 5. éjfél - hívták fel a figyelmet.

Ha a felsőoktatási intézmények alkalmassági, gyakorlati vizsgát vagy - elsősorban mesterképzéseken - felvételi vizsgát írnak elő, a pótfelvételi hirdetményében jelzik. Ugyancsak itt közlik a vizsga időpontját, és az idő rövidsége miatt külön behívó levelet általában nem küldenek.

A pótfelvételin meghirdetett képzések ponthatárait augusztus végén hozza nyilvánosságra az OH. Az idei általános felvételin már meghirdetett képzések esetében a pótfelvételi ponthatára nem lehet alacsonyabb a július 21-én meghatározottnál. A ponthatár egyetlen képzés esetében sem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimumnál: alap- és osztatlan képzésen 280, felsőfokú szakképzésen 240, mesterképzésen pedig 50 pontnál - olvasható a tájékoztatásban.