Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Több mint 2700 diák jelentkezett 2010-ben mérnök informatikus szakra, amely évről évre bekerül a tíz legnépszerűbb alapképzés közé. Az informatikai terület iránt érdeklődők tíz egyetemi és főiskolai kar közül választhatnak, az összesített kari rangsor élén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara áll.
Az egyetemek és főiskolák rangsorát már az eduline-on is megtalálhatod: böngéssz képzési terület szerint, nézd meg, hol tanítanak a legmagasabb tudományi fokozattal rendelkező oktatók, hol tanul a legtöbb PhD-hallgató, és hova vették fel a legmagasabb összpontszámmal rendelkező diákokat. A Felvi-rangsorokat itt találod.
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kara és a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara – a hallgatói és oktatói kiválóság alapján ezek az ország legjobb informatikai képzéseit indító felsőoktatási intézményei. 2010 nagy nyertese a BME, amely két hellyel lépett előre a listán, de az ELTE és a Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kara is nagyot javított.
Az első helyre beadott jelentkezések száma alapján az informatikai képzési terület legnépszerűbb intézménye a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kara, de több mint hatszázan jelentkeztek az Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Karára is. A vidéki intézmények közül a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara vonzotta a legtöbb felvételizőt, a bejutás azonban az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karán volt a legnehezebb, ide az elsőhelyes jelentkezők alig felét vették fel. Milyen fizetésre számíthatnak a BA- és BSc-diplomások? Összefoglalónkat itt olvashatod el.
Rangsor az oktatók és a hallgatók kiválósága alapján
Az elsőéves hallgatók felvételi pontjainak átlaga csak egy intézményben, a BME-VIK-en haladta meg a négyszázat, a második legtöbb pontot az ELTE Informatikai Karára felvett diákok szerezték. A felvételin legjobban teljesítő középiskolák diákjai legnagyobb létszámban a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karán, az ELTE-IK-n, illetve a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Karán tanulnak, az OKTV-helyezettek számában a BME-VIK vezeti a rangsort. A nyelvvizsgával felvettek aránya szintén itt a legmagasabb, az elsőévesek csaknem kilencven százaléka szerzett a középiskola ideje alatt nyelvvizsgát.
Rang
Intézmény
Rang a hallgatók kiválósága alapján
Rang az oktatók kiválósága alapján
1.
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Villamosmérnöki és Informatikai Kar (BME-VIK)
1.
3.
2.
Eötvös Loránd Tudományegyetem Informatikai Kar (ELTE-IK)
2.
3.
2.
Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kar (SZTE-TTIK)
4.
1.
4.
Pannon Egyetem Műszaki Informatikai Kar (PE-MIK)
5.
3.
5.
Debreceni Egyetem Informatikai Kar (DE-IK)
5.
6.
5.
Dunaújvárosi Főiskola (DF)
9.
2.
5.
Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Kar (OE-NIK, volt BMF-NIK)
3.
8.
8.
Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Kar (PPKE-ITK)
7.
7.
9.
Gábor Dénes Főiskola (GDF)
8.
8.
10.
Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Főiskolai Kar (KF-GAMFK)
A PhD-képzés rangsorában a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara áll az élen, ezt a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kara követi. Az egy OTDK-helyezésre jutó nappali tagozatos hallgatók száma is az SZTE-TTIK-n a legmagasabb, de a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai Kar és a BME-VIK eredménye is kiemelkedő.
Az oktatói kiválóság alapján idén is a Szegedi Tudományegyetem Természettudományi és Informatikai Kara tarolt, második helyre a Dunaújvárosi Főiskola került. Az SZTE-TTIK mind a PhD, mind a kandidátusi fokozattak rendelkező oktatók száma alapján is a rangsor élén áll, a legtöbb akadémiai doktor azonban a Pázmány informatikai karán tanít.