Itt vannak a 2025-ös emelt szintű magyarérettségi tételcímei

Mutatjuk őket.

  • Székács Linda

Ady Endre Isten-kereső útja, Babits Mihály lírája, Kosztolányi Dezső Édes Anna című regényének különböző jelentésrétegei és értelmezési lehetőségei irodalomból. A nyelvtörténet forrásai, a stílusparódia és az internetes kommunikáció megbízhatósága nyelvtanból.

Ez csak néhány példa azok közül a tételek közül, amikkel képben kell lenniük a magyar nyelv és irodalomból emelt szinten érettségiző diákoknak 2025-ben.

Az Oktatási Hivatal november végén hozta nyilvánosságra a 2025-ös emelt szintű érettségik tételcímeit.

Az emelt szintű magyar nyelv és irodalom tételeket itt láthatjátok:

 

 

Hozzászólások

Nahalka István: „Ha a gyereket külön föl kell készíteni a középiskolai felvételire, akkor az nem egy jó rendszer”

Miközben évről évre hatalmas a túljelentkezés a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba, a PISA- eredmények alapján is a korai kiválasztás nem növeli a legjobb tanulók teljesítményét, viszont erősíti a társadalmi különbségeket. Nahalka István oktatáskutató kiemelte, hogy a hazai rendszer inkább a családi hátteret, mintsem a tehetséget jutalmazza.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu