Meddig kell jelentkezni a tavaszi érettségikre?

Mutatjuk a dátumot.

  • Székács Linda

Az Oktatási Hivatal tájékoztatása szerint azoknak, akik a 2025-ös tavaszi vizsgaidőszakban szeretnének érettségi vizsgát tenni, 2025. február 15-ig kell leadni a jelentkezésüket. Mivel azonban ez hétvégére (szombat) esik, a jelentkezési határidő csak az ezt követő első munkanapon, tehát hétfőn, február 17-én jár le.

A középiskolások számára a jelentkezési lapot az iskola biztosítja. Amennyiben viszont úgy érettségiznétek valamiből, hogy nem álltok tanulói jogviszonyban, esetleg korábban külföldön tanultatok vagy olyan iskolával vagytok jogviszonyban, ami nem szervez érettségi vizsgát, úgy ezekben az esetekben a jelentkezést az illetékes kormányhivatalhoz kell leadni.

"A jelentkezési határidő elmulasztása esetén a jelentkezést fogadó intézménybe igazolási kérelmet lehet benyújtani a jelentkezési határidő utolsó napjától számított nyolc napon belül (az igazolási kérelemmel együtt a jelentkezési lapot és mellékleteit is be kell nyújtani. A jelentkező jelentkezési lapot attól az intézménytől kaphat, amely intézménybe (kormányhivatal, középiskola) az igazolási kérelmet be kívánja nyújtani.). Az igazolási kérelem benyújtásának határideje jogvesztő. A kérelem elfogadásáról a jelentkezést fogadó intézmény dönt" - írják.

A tavaszi érettségik időpontjáról ebben a cikkünkben írtunk:

 

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.