Itt vannak a 2024-es pótfelvételi ponthatárok

Kiderült, hány ponttal lehet bekerülni a pótfelvételizőknek a 2024 őszén induló egyetemi képzésekre. Mutatjuk, hol nézhetitek meg ezeket.

17 ezernél is többen jelentkeztek a 2024-es pótfelvételin valamelyik magyar egyetem képzésére. Erre azok jelentkezhettek, akik a felvételin nem kerültek be egyik megjelölt szakra sem, vagy nem is jelentkeztek felsőoktatási képzésre. A pótfelvételizők 44 százaléka állami ösztöndíjas szakot jelölt meg, kétharmaduk alapszakot, mesterképzésre pedig a jelentkezők 15 százaléka felvételizett.

A ponthatárokat a felvi.hu-n, ide kattintva nézhetitek meg.

A legnépszerűbb szakok ponthatárairól itt olvashattok, és azokat a képzéseket is összegyűjtöttük, ahova kettes-hármas érettségivel is be lehetett kerülni.

Mikor jön az éretesítés?

Azok, akik megadták a mobilszámukat, sms-ben is értesítést kapnak az eredményükről, de a közzététel után az eredmény az E-felvételiben is megnézhető. A felvételi határozat szeptember első napjaiban érkezik azoknak, akik a pótfelvételin jutnak be az egyetemre, ami az E-felvételiből tölthető majd le a Hivatalos iratok menüpontból.

 

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.