Ezekre az állami ösztöndíjas pedagógusképzésekre jelentkezhettek a 2024-es pótfelvételin

A legtöbb helyen óvodapedagógus, de tanító és csecsemő- és kisgyermeknevelő szakra is jelentkezhettek a pótfelvételin, ha államilag támogatott képzésben szeretnétek tanulni ősztől.

Augusztus 7-ig jelentkezhettek a pótfelvételin valamelyik egyetemre, ha az általános felvételi eljárás során nem adtátok le jelentkezéseteket, vagy egyik megjelölt képzésre sem sikerült bekerülnötök.

Idén az állami ösztöndíjas képzésekre 32 egyetemen és főiskolán pályázhattok. Ezek a helyek agrár, hitéleti, informatika, műszaki, orvos- és egészségtudomány, pedagógusképzés, sporttudomány és természettudomány képzési területeken találhatóak.

Mutatjuk, milyen nappali, államilag támogatott pedagógusképzéseket hirdettek meg az egyetemek:

ELTE

  • csecsemő- és kisgyermeknevelő
  • óvodapedagógus
  • tanító

KRE

  • csecsemő- és kisgyermeknevelő
  • óvodapedagógus
  • tanító

PPKE

  • óvodapedagógus (Esztergom)
  • tanító (Budapest)

PTE

  • tanító (Pécs)
  • tanító (Szekszárd)

SZTE

  • óvodapedagógus
Arról, hogy melyik egyetemeken hirdettek meg helyeket a legnépszerűbb szakokon itt tudtok olvasni.
Hozzászólások

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Havi legalább félmilliós fizetésért nyílt pályázaton keresi a minisztérium azokat a vezetőket, akik levezénylik a kekvák megszüntetését

Felsőfokú végzettséget és többéves szakmai tapasztalatot vár el az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium azon a nyílt pályázaton, amelyet a modellváltó egyetemeket fenntartó alapítványok új kuratóriumi és felügyelőbizottsági tagjainak kiválasztására írt ki. A kiválasztott szakemberek egyik legfontosabb feladata lesz, hogy közreműködjenek az alapítványok megszüntetésében és az egyetemek új fenntartói struktúrára való átállásában.