Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nyolc nap múlva kezdődik a 2011/2012-es tanév, az országos tanévnyitót a Győr-Moson-Sopron megyei Lipóton tartják. Összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat: érettségi vizsgák, őszi és téli szünet, bizonyítványosztás.
Számítási hiba miatt volt kénytelen visszavonni 2010-es ígéretét az oktatási államtitkárság – tavaly augusztusban még azt jelentették be, hogy a 2010/2011-es lesz az utolsó tanév, amely nem hétfőn kezdődik, és nem pénteken zárul. Idén mégis szeptember elseje, csütörtök lesz az első tanítási nap.
A tavalyinál közel 2 220 pedagógussal és 24 ezer gyerekkel kevesebb kezdi meg az új tanévet szeptemberben a Nemzeti Erőforrás Minisztérium statisztikai osztályának adatai szerint, melyet a Magyar Nemzet ismertetett.
A legtöbb európai és egyesült államokbeli iskolában még javában tart a nyári szünet, Los Angeles oktatási körzeteiben azonban már pénteken megkezdődött a 2011/2012-es tanév.
Huszonkilenc nap múlva megkezdődik a 2011/2012-es tanév: több mint 1,3 millió diák tanul majd általános iskolákban, közép- és szakközépiskolálban, szakiskolákban és speciális intézményekben.
Két héttel lerövidítené az iskolai nyári szünidőt, a 2008-ban bevezetett négynapos tanítási hetet visszaállítaná négy és fél naposra, valamint valódi, legalább másfél órás ebédszünetet vezetne be az iskolákban a francia oktatási minisztérium által megbízott szakértői bizottság.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem támogat olyan megoldást, amely automatikusan az iskolákra, illetve az azokban foglalkoztatott pedagógusokra hárítaná át a gyerekek nyári felügyeletét - közölte a szakszervezet.
"A családoknak is könnyebb lenne, és a gyerekek sem esnének ki annyira a nevelési folyamatból, ha az évközi szüneteket, így az őszi, a karácsonyi és a húsvéti szünetet megnyújtanánk, a nyárit pedig megrövidítenénk" - mondta Pokorni Zoltán, az országgyűlés oktatási bizottságának elnöke a Hír Televízió Kontraszt című műsorában.
Nyilvánosságra hozták a 2011/2012-es tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletet: a tanév 182-183 napos lesz, az előzetes tervekkel ellentétben ismét szeptember elsején kezdődik majd. Tanítási szünetek és érettségi időpontok.
Alig három hét van hátra a 2010/2011-es tanévből, június 15-én minden iskolában véget ér a tanítás. A nyári szünet két és fél hónapos lesz, a 2011/2012-es tanév rendjéről szóló rendelettervezet szerint a következő tanév első napja szeptember 1., csütörtök lesz – igaz, ez még változhat, az oktatási államtitkárság szerint ugyanis jobb megoldás lenne, ha hétfői nappal kezdődne az első félév.
Hatnapos tavaszi szünet, több mint egy hónapos érettségi időszak és június 16-tól kezdődő nyári szünet: összegyűjtöttük a 2010/2011-es tanév második félévének legfontosabb dátumait.
1 673 ezer óvodás és iskolás számára kezdődik meg december 22-én a téli szünet. A legtöbb európai és amerikai országban két-három hét pihenés jár a tanulóknak.