Vége a nyárnak: 1 300 ezer diák ment iskolába ma reggel
Ma véget ér a mintegy két és fél hónapos nyári vakáció, reggel nyolc órakor csaknem 1,3 millió diák és 150 ezer pedagógus számára megkezdődött a 2011/2012-es tanév.
Ma véget ér a mintegy két és fél hónapos nyári vakáció, reggel nyolc órakor csaknem 1,3 millió diák és 150 ezer pedagógus számára megkezdődött a 2011/2012-es tanév.
Reggel nyolc órakor megkezdődött a 2011/2012-es tanév. Megtartották a II. Nemzeti Tanévnyitót Lipóton, a kormány rábólintott az új köznevelési (leánykori nevén: közoktatási) törvényre, Hoffmann Rózsa megdorgálta a tankönyvterjesztőknek tartozó önkormányzatokat, az önkormányzati államtitkár bejelentette az iskolák államosítását, Kaposváron megvolt az első - állítólagos - iskolai verekedés. És még csak szeptember elseje van.
Több kisebb jogszabályi változás lép életbe a 2011/2012-es tanévben: megszűnik a pedagógusoknál a kéthavi tanítási időkeretre vonatkozó rendelkezés, a óvodai nevelési és iskolai tanév rendjében meg kell határozni a nemzeti összetartozás napjával kapcsolatos megemlékezés időpontját, és emelkedik az alapfokú művészetoktatási intézményekben fizetendő térítési díj felső határa.
A korábbi évekhez hasonlóan alakul a 2011/2012-es tanév rendje; szeptember 1-jén a nappali rendszerű oktatási intézményekben és az óvodákban 1 millió 648 ezer 900-an kezdik meg a tanévet - mondta Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
Nyolc nap múlva kezdődik a 2011/2012-es tanév, az országos tanévnyitót a Győr-Moson-Sopron megyei Lipóton tartják. Összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat: érettségi vizsgák, őszi és téli szünet, bizonyítványosztás.
Számítási hiba miatt volt kénytelen visszavonni 2010-es ígéretét az oktatási államtitkárság – tavaly augusztusban még azt jelentették be, hogy a 2010/2011-es lesz az utolsó tanév, amely nem hétfőn kezdődik, és nem pénteken zárul. Idén mégis szeptember elseje, csütörtök lesz az első tanítási nap.
Jövőre öt pihenőnapot kaphatnak a munkavállalók és a diákok a munkaszüneti napok körül, de ezeket le kell dolgozni szombatonként.
Három hét múlva véget ér a nyári vakáció, az őszi szünetre egészen október 29-ig kell majd várni.
A tavalyinál közel 2 220 pedagógussal és 24 ezer gyerekkel kevesebb kezdi meg az új tanévet szeptemberben a Nemzeti Erőforrás Minisztérium statisztikai osztályának adatai szerint, melyet a Magyar Nemzet ismertetett.
A legtöbb európai és egyesült államokbeli iskolában még javában tart a nyári szünet, Los Angeles oktatási körzeteiben azonban már pénteken megkezdődött a 2011/2012-es tanév.
Huszonkilenc nap múlva megkezdődik a 2011/2012-es tanév: több mint 1,3 millió diák tanul majd általános iskolákban, közép- és szakközépiskolálban, szakiskolákban és speciális intézményekben.
Két héttel lerövidítené az iskolai nyári szünidőt, a 2008-ban bevezetett négynapos tanítási hetet visszaállítaná négy és fél naposra, valamint valódi, legalább másfél órás ebédszünetet vezetne be az iskolákban a francia oktatási minisztérium által megbízott szakértői bizottság.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) nem támogat olyan megoldást, amely automatikusan az iskolákra, illetve az azokban foglalkoztatott pedagógusokra hárítaná át a gyerekek nyári felügyeletét - közölte a szakszervezet.
"A családoknak is könnyebb lenne, és a gyerekek sem esnének ki annyira a nevelési folyamatból, ha az évközi szüneteket, így az őszi, a karácsonyi és a húsvéti szünetet megnyújtanánk, a nyárit pedig megrövidítenénk" - mondta Pokorni Zoltán, az országgyűlés oktatási bizottságának elnöke a Hír Televízió Kontraszt című műsorában.
Nyilvánosságra hozták a 2011/2012-es tanév rendjéről szóló miniszteri rendeletet: a tanév 182-183 napos lesz, az előzetes tervekkel ellentétben ismét szeptember elsején kezdődik majd. Tanítási szünetek és érettségi időpontok.
Az elmúlt évek szokásaitól eltérően az oktatási államtitkár még nem hirdette ki a 2011/2012-es tanév rendjét - írja a Hírszerző.
Alig három hét van hátra a 2010/2011-es tanévből, június 15-én minden iskolában véget ér a tanítás. A nyári szünet két és fél hónapos lesz, a 2011/2012-es tanév rendjéről szóló rendelettervezet szerint a következő tanév első napja szeptember 1., csütörtök lesz – igaz, ez még változhat, az oktatási államtitkárság szerint ugyanis jobb megoldás lenne, ha hétfői nappal kezdődne az első félév.
Alig három hét van hátra a 2010/2011-es tanév végéig, addig azonban még lesz egy hosszú hétvége.
Hatnapos lesz a 2011-es tavaszi szünet: utoljára április 20-án, szerdán kell iskolába menni, az első tanítási nap április 27-e, szerda lesz.
2011-ben összesen két szombati tanítási nap lesz, az első jövő hétre esik: a diákoknak március 19-én a március 14-i pihenőnapot kell majd ledolgozni.