Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hogyan járhattok ingyenes OKJ-s képzésre, ha már elmúltatok 21 évesek? Ezt a kérdést kivételesen nem e-mailben vagy kommentben kaptuk, olvasónk a HVG Állásbörzén, az eduline-standnál tette fel kérdését.
Szeptembertől kevesebben tanulhatnak állami támogatással nappali tagozatos OKJ-képzésen, megszűnnek a kevésbé népszerű tanfolyamok, sok képzés pedig hosszabb és drágább lesz. Fogynak-e az állami félévek az OKJ-s tanfolyammal? Diploma után is lehet ingyenesen tanulni? Jár-e többletpont a végzettségért? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat az OKJ-s képzésekről.
Meddig ingyenes az első szakképesítés nappali képzésen? Kell-e fizetni az esti és a levelező munkarendű oktatásért? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Ha alap- vagy osztatlan képzésre jelentkeztek, a felvételin a szakirányú szakképesítésért 24 többletpontot kaphattok, de csak akkor, ha a képzési terület intézményei erről közösen úgy határoztak.
Kaptok-e többletpontot az idei felvételin a szakképesítésért, ha alapképzésre jelentkeztek? Mik a szabályok a felsőoktatási szakképzésen? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
A szerb felnőttek mintegy 23 százaléka nem végezte el az általános iskolát, a 15 évnél idősebbek közel felének nincs semmilyen szakképesítése - közölte Zarko Obradovic szerb oktatási miniszter.
Alkotmányos garanciát kérnek az első szakképesítés ingyenességére szülői szervezetek - attól tartanak, hogy a 15 éves korig tartó tankötelezettség esetleges bevezetése miatt az iskolákból végzettség nélkül kimaradók száma megtöbbszöröződik.
A hazánkban megszerezhető szakképesítéseket az Országos Képzési Jegyzék (röviden: OKJ) tartalmazza. Az első ilyen jegyzéket 1993-ban készítették el. Azóta több szakma kikerült, mások bekerültek a jegyzékbe, mégis hiányos és elavult volt a rendszer. Az egész életen át tartó tanulás szemlélete, és a munkaerőpiacon végbemenő változások megkövetelték a szakképzés szerkezetének, és ezzel az egész rendszernek a teljes átalakítását.