Még négy napig lehet hitelesíteni az egyetemi-főiskolai felvételi jelentkezéseket
Február 20-ig hitelesíthetik jelentkezésüket az egyetemre, főiskolára felvételizők. Mutatjuk, hogyan lehet hitelesíteni.
Február 20-ig hitelesíthetik jelentkezésüket az egyetemre, főiskolára felvételizők. Mutatjuk, hogyan lehet hitelesíteni.
Már csak pár óráig jelentkezhettek a 2022-es egyetemi-főiskolai felvételire. Ne hagyjátok az utolsó percre a regisztrálást, az online űrlapok kitöltését, a szakok kiválasztását és a véglegesítést.
Még van pár óra a felvételi jelentkezés véglegesítéséig, ezért ha eddig nem tettétek, most mindenképp érdemes átböngésznetek a kiválasztott képzések szakleírását.
Hamarosan itt a jelentkezési határidő. Ha elakadtatok a jelentkezésben, itt kérhettek segítséget.
Összegyűjtöttünk minden apró részletet a nyelvtudásért járó többletpontokról, lássuk, mi mindenre kell odafigyelnetek.
Minden évben nagyon sűrű a február közepe, hiszen több fontos dátum is van: az érettségi, az egyetemi felvételi jelentkezési határideje és a középiskolai felvételi jelentkezési határideje is a héten jár le. Mutatjuk, mire figyeljetek, hogy ne maradjon le egy fontos dokumentum sem.
Megvannak a központi középiskolai felvételi eredményei, idén jobban sikerültek a vizsgák, mint tavaly. Közben folytatódik a január végi tanársztrájk ügye, az Oktatási Hivatal pedig közölte, hogy a tervek szerint két év kihagyás után újra megtartják a szóbeli érettségiket. Mutatjuk a hét legfontosabb oktatási híreit.
Az is kiderül, milyen szakokon húzták a legmagasabb ponthatárokat 2021-ben.
Vészesen közeleg a felsőoktatási felvételi jelentkezési határideje, az utolsó simításokat érdemes már most elvégezni. Mutatjuk, mit nézzetek át alaposan a véglegesítés előtt.
Ha úgy érzitek, nem biztos, hogy az idei felvételin összejön az állami ösztöndíjas hely, érdemes megnézni az önköltséges szakok kínálatát is. De mennyit kell fizetni a legnépszerűbb alapszakokért? Megnéztük.
Összegyűjtöttük, milyen típusú osztályokban elvárás a portfólió benyújtása, és annak is utánajártunk, mi mindent kell tartalmaznia.
Jövő kedd éjfélig lehet jelentkezni az ősszel induló alap-, osztatlan és mesterképzésekre, valamint a felsőoktatási szakképzésekre, sőt az érettségikre is - közölte az Oktatási Hivatal (OH) csütörtökön az MTI-vel.
Már nincs sok hátra az idei felvételi jelentkezési időszakból. Ha már most szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát - mutatjuk, hogyan működik.
Ha idegen nyelvű szakon tanulnátok, a legtöbb esetben plusz kiadással kell számolnotok. Ez az idegennyelvi hozzájárulás, amelyet akkor is fizetnetek kell, ha állami ösztöndíjasként tanultok szeptembertől. Mutatjuk a részleteket.
Február 15-ig jelentkezhettek nem csak egyetemre, hanem az idei érettségi vizsgákra is. Ha ezek közül a szakok közül választotok, bármilyen emelt szintű érettségit elfogadnak.
Összeszedtük az összes fontos dátumot, amit nem szabad elfelejteni, ha egyetemre vagy főiskolára felvételiztek.
Mi az a duplázás, és mikor lehet ennek megfelelően számolni a felvételi pontokat? Mutatjuk, hányféleképpen kalkulálhattok a felvételin.
Mi történik, ha több helyen is eléritek a felvételi ponthatárt? Mi a helyzet akkor, ha a kiválasztottot szakotok mégsem indul el? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Mutatjuk, mit érdemes többször is ellenőrizni, ha egyetemre, főiskolára felvételiztek idén.
Még van egy hetetek a jelentkezési határidőig. Nem kell pánikolni, de a következő kérdésekre mindenképp válaszoljatok, mielőtt leadjátok a jelentkezési lapot.