Remek program az őszi szünet maradékára, de aki lemaradna most róla, annak jövő márciusig van lehetősége megnézni.
Rodler Lili
Narnia, Karib tenger kalózai, Jurasic Park és ez csak néhány azok közül a történetek közül, amiknek a karakterei fényárba borítják az idei szezonban a Palatinus területét. Október 25-én nyitotta meg harmadjára a kapuit a Lumina Park és idén is nagy érdeklődés övezi.
Több mint 200 fényinstallációval, a megelevenített képekhez passzoló zenével és helyben játszható digitális játékokkal várják a látogatókat a parkban. A játékok terén előnyt évlvezhetnek a nagy filmrajongók, de a nehézségi szint szerencsére minden esetben választható.
Dart Vader a Palatinuson
Lumina Park oldala
Egy elszabadult ősgyík
Lumina Park oldala
A belépő ára idén sem a legolcsóbb kategória, de vannak kedvezményes lehetőségek. 26 éves korig minden fiatal hétközben 4100 forintért, hétvégén 4500 forintért látogathatja meg a különleges tárlatot. Ez vonatkozik a nyugdíjasokra is. A normál belépő 4600-4900 forint között mozog, illetve van lehetőség családi belépőre is.
Tízből hat magyar egyetem rosszabbul szerepelt, három megtartotta pozícióját, és mindössze egyetlen egyetem tudott előrelépni Quacquarelli Symonds legfrissebb, 2027-es nemzetközi egyetemi rangsorában.
A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.
A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.
Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.
Közzétették a „Magyarország jó tanulója, jó sportolója – 2025” pályázat díjazottjainak listáját. Az elismerést azok az általános iskolás diákok nyerhették el, akik a tanulásban és a sportban egyaránt kiemelkedő eredményeket értek el a 2024/2025-ös tanévben.
Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik.