Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Összegyűjtöttük, hogy a pénteki demonstráció népszerű szervezői hogyan foglalkoztak a közösségi oldalaikon a kegyelmezési botránnyal.
Kevés olyan helyzetet lehetne felsorolni a magyar közéletből, amikor ilyen gyorsan és ennyi ismert ember, a politikai oldalak teljes kihagyása nélkül, egységes kiállását szervezett volna egy közös ügy érdekében.
Valószínűleg az egyik legkevésbé megosztó témák közé tartozik a pedofilok ügye, ugyanis látható milyen általános felháborodást keltett Magyarországon, miután Novák Katalin a tavalyi pápalátogatás okán kegyelmet adott egy olyan személynek, aki a bicskei gyermekotthonban történt szexuális bántalmazást próbálta eltussolni.
A február 2-án kitudódott eset futótűzként terjedt el a magyar médiában. Nem meglepő módon a sajtóorgánumokon kívül a pártok és civil szervezetek is kinyilvánították az ezzel kapcsolatos nemtetszésüket. Ennél érdekesebb azonban, hogy a hazai tartalomgyártók közül szintén sokan foglalkoztak a hírrel.
Nagy követőtáborral rendelkező csatornáknál is terítékre került K. Endre kegyelmi ügye. Pottyondy Edina, a tüntetés kezdeményezője YouTube-csatornáján a megszokott stílusában mondta el róla a véleményét.
A Nemakarokbeleszolni lányok paródiát készítettek a kegyelmi eljárás menetéről.
Amikor a legvédtelenebbek maradnak védelem nélkül, azt elég nehezen tudjuk szó nélkül hagyni. A rendszerbe szorult gyerekek a társadalom legkiszolgáltatottabb rétege. Mélységesen felháborítanak minket a történések és az azt követő látszatintézkedések.
A Partizán Magyar Péterrel készített interjúján kívül több YouTube Shorts videóban is foglalkozott az üggyel.
Nem mellesleg a Jólvanezígy reggeli műsorában Nagy Ádám és Szabó Márton is beszéltek a témáról.
A rendszeresen társadalmi problémákkal, közélettel és politikával foglalkozó tartalomgyártóknak úgy tűnik, nagyon hatásosan sikerült megmozgatnia a nyilvánosságot. Több tízezren jelezték vissza, hogy részt vesznek pénteken 18 órakor a tüntetésen, és rengetegen meg is osztották az eseményt.
Továbbá több mint 100 híresség vállalta, hogy névvel és arccal az ügy mellé áll. A Instagramon közzétett posztban olyan ismert emberek neveit sorolták fel, mint Mácsai Pál, Alföldi Róbert és Herendi Gábor. Ezenkívül számos zenész és további tartalomgyártó is szerepel a listán, köztük Fekete Giorgio, Dzsúdló és Zsozeatya.