szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A hallgatók több mint fele mondta azt, romlott a mentális egészségi állapota a járvány kezdete óta egy friss felmérés szerint.

A National Student of Union (NUS) által készített kutatásban novemberben megkérdezett hallgatók közül sokan azt mondták, hogy komoly probléma volt ez idő alatt a stressz, magány, szorongás és a depresszió - írja a BBC.

Az egyetemisták a világ minden táján azzal szembesültek, hogy a személyes oktatást felváltotta az online tanulás, társasági eseményeket pedig a négy fal közötti magány. A kutatás szerint a nehézségek ellenére a megkérdezett hallgatóknak csupán egyötöde kért segítséget. Összességében úgy tűnik, hogy a magány és az elszigeteltség óriási hatással volt az egyetemisták közérzetre és a hangulatára. Nem meglepő módon sok hallgató a lehetőségek ellenére is jóval kevesebbszer kereste mások társaságát az elmúlt félévben, mint korábban.

Persze ez nem csak az egyetemistáknál gond. Egy korábbi felmérés is azt bizonyítja, hogy a 2020-as év távoktatása rendesen betett mindenkinek. A 11 és 15 év közötti, európai gyerekek egyre nagyobb hányada küzd mentális problémákkal. Minden negyedik gyerek arról számolt be, hogy gyakran ideges, ingerült és hetente legalább egyszer gondot okoz számára az alvás.

Sajnos nemcsak a szellemi kimerültség volt jellemző erre az évre. Egy másik felmérés szerint a fiatalok 80 százalékára is igaz, hogy nem mozog eleget - a távoktatás szerény lehetőségéi mellet pedig komolyan visszaesett a diákok állóképessége is. Arról nem is beszélve, hogy a jelenlegi oktatási formák és megoldások miatt rengeteg iskolás esett ki az oktatásból.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!