Egészen Marokkóig utazott egy amerikai diák palackpostája

6500 km utazás után ért partot az a palackposta, amit egy amerikai iskolás lány tavaly indított útjára.

  • Eduline

Az amerikai Észak-Karolinából egészen Marokkóig jutott el egy iskolás kislány által készített palackposta – írja az UPI. A palackba zárt üzenet 6500 kilométert utazott az Atlanti - óceánon.

Vivan Byerly, a harmadik osztályos tanuló még tavaly készítette el a palackpostát egy iskolai feladat keretében. Írt egy saját üzenetet, amire tanára e-mail címét és az iskola elérhetőségét is ráírta. A kislány egyik osztálytárásnak apukája indította útjára az üveget 2019 májusában.

A palackpostát később egy marokkói halász találta meg. A férfi írt egy e-mailt a tanárnak, hogy nála van az üzenet és a palack. A kislány azóta felvette a kapcsolatot az üzenet megtalálójával, hogy még több részletet tudjon meg a palackposta sorsáról.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.