Diákok vinnék ki az iskolába Németh Balázs szórólapjait

A közösségi oldalán közzétett videóban a fideszes Németh Balázs fiatalokkal beszélget. A standjához érkező diákok az iskolájukban lévő parafatáblára szeretnék kitenni a politikus szórólapjait.

A videóban Németh Balázs, a Fidesz képviselőjelöltje azt is megemlíti, hogy szerinte „a szülőket kell fideszessé nevelni.”

Ez újabb példája annak, ahogy a politika valamilyen formában beszivárog az iskolai életbe. Több hasonló eset is történt az elmúlt hónapokban:

  • Február végén a hajdúböszörményi Széchenyi István Szakképző Iskola épületében szerveztek Lázárinfót, amelyen Lázár Jánost lehetett kérdezni. A Nemzeti Választási Bizottság kimondta, hogy a rendezvény törvénysértő volt, mivel kampányeseménynek minősült, és azt oktatási intézményben tartották.

  • Korábban arról is beszámoltunk, hogy a Telex információi szerint tizenhárom marosvásárhelyi és szatmári fiatalt vittek Szolnokra, hogy segítsék a Fidesz kampányát. A fiatalok utcáról utcára járva kopogtatnak, adatbázist építenek, és a helyi jelölt támogatottságát mérik fel.

  • Egy másik esetben egy veszprémi iskola falán jelent meg propagandaplakát, amelyre diákok hívták fel a figyelmet. A felháborodás hatására a plakátot végül eltávolították az intézmény épületéről.

Mit mond az oktatási ombudsman?

Az iskolai politikai jelenlét kérdéséről korábban beszélt Aáry-Tamás Lajos is. Az oktatási ombudsman egy tavalyi interjúban úgy fogalmazott: mivel az iskola is a közélet része, a politika teljes kizárása nem lehetséges, ugyanakkor szigorú határok vannak.

„Az iskola világa határt szab a politikusoknak: nem fotózkodhatnak a gyerekekkel és nem élhetnek vissza a helyzetükkel, mert még a kampányban is meg fogják büntetni őket. Ha Medgyessy Péterhez vagy Dobrev Klárához hasonlóan valaki órát akar tartani, annak fel kell hívni a figyelmét, hogy van arra szerződött tanár az iskolában. Az igazgatóktól azt kérem, hogy ne engedjék a politikusokat az intézményekbe, a tanároktól pedig azt, hogy húzzák ki magukat és ne hagyják, hogy valaki a hatalmát fitogtatva álljon a katedrára, legyen az akár kormánypárti, akár ellenzéki politikus.”

Szavazás: rendben van pártpolitikai rendezvényt tartani iskolában?

Lázár János február 23-án Lázárinfót tartott a hajdúböszörményi Széchenyi István Szakképző Iskola épületében, amit többen kifogásoltak. A választási bizottság szerint ez jogsértő volt, ezért 900 ezer forintos bírságot szabtak ki. Mai szavazásunk ehhez kapcsolódik.

Hozzászólások

Volt, ahol órákon át az utcán kellett várakozni a rossz szervezés miatt a felvételizőknek: ilyen volt a középiskolai szóbelik első hete

Bár sok iskolából pozitív élményekkel távoztak a felvételizők, akadtak olyan intézmények is, ahol életunit vizsgáztatók és sértődött vezetők várták a diákokat. Többeket pedig arról faggattak, hogy hányadik helyen jelölték meg az adott iskolát a jelentkezési sorrendben. Megkérdeztük a szülőket, mik az eddigi tapasztalataik a középiskolai szóbeli felvételikről.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu