80 év után, 105 évesen szerezte meg a mesterdiplomáját egy amerikai tanárnő

Ami késik, nem múlik. Bár a világháború félbeszakította a tanulmányait, több mint 80 év után mégis megszerezte diplomáját a tanárnő.

Nem mindennapi lépésre szánta el magát egy amerikai idős hölgy, aki 105 évesen fejezte be tanulmányait a Stanford Egyetemen.

Virginia Ginger Hislop 1936-ban kezdte el tanulmányait a Stanford Graduate School of Education (GSE) hallgatójaként, hogy diplomát szerezzen, ami 1940-re sikerült is neki. Ezt követően pedig egyből beiratkozott az egyetem mesterképzésére, hogy rokonai nyomdokába lépve ő is az oktatásban dolgozhasson.

A második világháború alatt, nem sokkal tanári diplomája megszerzése előtt, az akkori barátját behívták a seregbe. Emiatt a pár gyorsan összeházasodott és elhagyta a kampuszt, mielőtt Virginia befejezhette volna a szakdolgozatát.

"Úgy gondolta, ez egy olyan dolog, amit később is el tudok végezni, ha szükségem van rá. A tanulást mindig is élveztem, ezért nem igazán aggasztott a dolog"

- mesélte Virginia, aki jelenleg Washington államában él, és bár a tanulmányait nem fejezte be, az oktatás területén maradt a munkája során. Korábban a helyi iskolaszékben dolgozott, ahol az igazgatóság elnökeként tevékenykedett. Többek között pedig alapító tagja volt Yakima Közösségi Főiskola igazgatótanácsának.

83 évvel később végül visszatért a Stanford Egyetemre, hogy befejezze a korábban félbehagyott mesterképzését.

"Azt hiszem jó dolgokat tettem a helyi iskolarendszerért és annak kiépítéséért. Számomra ez a diploma annak a sok év munkának az elismerését jelenti, amelyet a Yakima körzet iskoláiért és a különböző testületekért tettem"

– mondta az immár 105 éves nő a diplomaátadó ünnepségen.

 

Hozzászólások

Elsőként tette közzé a dolgozók bérsávjait a Corvinus: ennyit keresnek az oktatók és kutatók

A Corvinuson egy tanársegéd havi bruttó 600-900 ezer forintot, egy egyetemi tanár pedig akár 2,1 millió forintot is kereshet. A vezetői fizetések ennél is magasabbak: a rektor alapbére jelenleg közel 5,8 millió forint. Az intézmény szerint a cél az átláthatóbb bérezés és a bértranszparencia erősítése, miközben a lépéssel a hazai felsőoktatásban is úttörő szerepet vállalnak.

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Heti 20 órában maximalizálná a kötelező óraszámot a Pedagógusok Szakszervezete a szakképzésben

A szakképzésben dolgozók közalkalmazotti jogállásának visszaállítását, a tanítási évre vetített munkaidőkeret megszüntetését és átláthatóbb bérrendszer kialakítását is sürgeti a Pedagógusok Szakszervezetének szakképzési és felnőttképzési tagozata. A szervezet egy 24 pontból álló javaslatcsomagban foglalta össze azokat a problémákat, amelyek szerintük azonnali intézkedést igényelnek a szakképzésben.

A PSZ szerint a NOKS-dolgozóknak beígért 25 százalékos béremelés kompromisszumos megoldás, de jó első lépés

A nevelést, oktatást közvetlenül segítő dolgozók közül sokak nettó fizetése még mindig „kettessel kezdődik” – mondta Tóth Tünde, a Pedagógusok Szakszervezetének alelnöke a szervezet tanévzáró sajtótájékoztatóján. A PSZ elfogadná, hogy július 1-jétől megvalósuljon a korábban ígért 25 százalékos béremelés, de szerintük ez csak szükséges, nem elégséges lépés lenne.

Nemcsak a pedagógusok sztrájkjogát, hanem az iskolák autonómiáját is visszaállítaná a kormány – társadalmi egyeztetésen az új törvényjavaslat

A benyújtott törvényjavaslat célja a tankerületi fenntartású intézmények szakmai önállóságának növelése, az igazgatók jogköreinek bővítése, illetve a pedagógusok és más köznevelésben dolgozók kollektív jogainak helyreállítása. A javaslatok több olyan szabályt is módosítanának vagy hatályon kívül helyeznének, amelyeket a szakmai szervezetek évek óta napirenden tartanak.