Izgalmas nyelvtani teszt: tudjátok, mi hiányzik a következő szavakból?

Lássuk, hány kérdésre tudjátok a választ. J vagy ly hiányzik a következő szavakból? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.

  • Eduline

Itt próbálhatjátok ki a tesztet:

Ha több tesztet is kipróbálnátok, kattintsatok ide.

Irodalmi teszt profiknak: tudjátok, ki a szerző?

Lássuk, mennyire vagytok jók irodalomból. Tudjátok ki a szerzője a következő műveknek? Teszteljétek magatokat ezzel a kvízzel.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

„Nagyon gyorsan beszélnek, ha több szót kell beírnom másodpercek alatt, mindig elveszek” – a hallott szövegértés volt a legnehezebb az emelt angolérettségin

Összességében korrekt volt az idei emelt szintű angolérettségi, nem tartogatott sok meglepetést, és „csak egy kicsit volt nehezebb” mint a tavalyi középszintű feladatsor a megkérdezett diákok szerint. Csak a hallott szövegértés tempója volt gyors, és több helyes válasz is lehetséges volt.