Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Míg itthon az extrém frizurára, feltűnő sminkre és öltözködésre mondanak nemet az iskolák, külföldön sokkal szigorúbb...
Míg itthon az extrém frizurára, feltűnő sminkre és öltözködésre mondanak nemet az iskolák, külföldön sokkal szigorúbb házirendet alkalmaznak az intézmények. A Huffington Post összegyűjtötte, mi minden került már tiltólistára az iskolákban.
Több száz brit és ausztrál intézményben például a tanároknak zöld tollat kell használniuk dolgozatjavításkor, miután a piros színt betiltották, mert „túlságosan felzaklatja a diákokat”. Egy New York-i egyházi iskolába pedig tilos biciklivel érkezni, az intézmény álláspontja szerint ugyanis „a két kerék túl nagy szabadságot ad a gyerekeknek”.
Nehéz elképzelni, de egy michigani gimnáziumból az iskolatáskákat is száműzték, hogy megelőzzék a lopásokat: a diákoknál mindig csak a következő órán szükséges tankönyvek lehetnek, minden mást zárt szekrényekben kell tartaniuk.
Egy torontói iskolában betiltották a labdákat, miután egy sportrendezvényen az egyik szülő agyrázkódást szenvedett. Még inkább meghökkentő, hogy néhány brit iskolában „legjobb barátot” sem választhatnak maguknak a tanulók, nehogy ezzel megsértsék mások érzéseit.
Ugyanígy tilos a puszi és a kézfogás a tennessee-i iskolákban: a tanároknak a fogamzásgátlás helyett kizárólag az önmegtartóztatásról lehet beszélniük a felvilágosító órákon. A nemrég elfogadott szigorú rendeletről itt olvashatsz bővebben.