Az új törvénymódosítás értelmében nem a bíróság, hanem a mindenkori felelős miniszter döntheti el, egy iskola szegregál-e vagy sem.
A frissen benyújtott törvénymódosítás értelmében egy személyben dönthet Balog Zoltán emberi erőforrás miniszter arról, hogy egy iskolának ne kelljen betartania a szegregáció tilalmát - írja a keddi Népszabadság. Eszerint a bírósági ítélettől függetlenül a mindenkori felelős miniszter rendelettel határozhatná meg, mi számít a diákok elkülönítésének, és mi nem.
A Debreceni Ítélőtábla november elején kötelezte jogerős ítéletben a nyíregyházi Huszár-telepen működő iskolát arra, hogy szüntesse meg a szegregált oktatást, az intézményben ugyanis csak cigány diákokat tanítanak. A lap szerint erre adott választ a kormány a november 18-án benyújtott törvénymódosítóval, amely szembemegy az EU alapértékeivel és a Magyarország által aláírt, a szegregáció visszaszorítását célzó Európai Roma Keretstratégiával is.
Az elsőfokú bírósági ítélet után Balog Zoltán azt mondta: "az ítélet fokozta a harci kedvemet, tovább harcolunk egy jó, tisztességes döntésért, ami jó a gyermekeknek" - emlékszik vissza a lap, mely szerint szegregációt az Emberi Erőforrások Minisztériuma a hátrányos helyzetű gyerekek esélyteremtő felzárkóztatásának tekinti.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|