szerző:
Eduline

Jól jövedelmező diplomagyár-hálózatot lepleztek le az Egyesült Államokban: 50-70 ezer forintnak megfelelő összegért árulták az érettségi bizonyítványokat.

A diplomagyár tagjai összesen 11 millió dollárt, vagyis körülbelül 2,7 milliárd forintnak megfelelő összeget kerestek a használhatatlan középiskolai bizonyítványokkal, amelyekről a vásárlóknak azt állították, hogy az egyetemek és a főiskolák is elfogadják - írja a Buzzfeed.

A Jefferson-, illetve Enterprise-középiskola névre keresztelt intézmények egyenként 200-300 dollárért árulták az érettségi bizonyítványokat. Az "iskolában" valójában sem órák, sem tanárok nem voltak. Az elmúlt évek diplomahamisítást botrányairól itt olvashattok.

A jelentkezőknek egy feleletválasztós, online tesztet kellett kitölteniük az érettségiért: még súgtak is a készítők, ahol például a "kész" szó volt a megoldás, odaírták, hogy "Vigyázz, k..., rajt!". Ha a diákok a vizsgán megfeleltek, olyan "élettapasztalatok" után kaphattak krediteket, mint a teniszezés, a csekkönyvkitöltés vagy zenehallgatás, végül pedig írniuk kellett egy egy-két mondatos "esszét".

Az így szerzett papírokkal többen lebuktak, volt, akit kirúgtak a munkahelyéről, más pedig tízezer dollárt költött főiskolai tanulmányaira, mielőtt eltanácsolták volna az "érettségije" miatt. A szövetségi kereskedelmi bizottság (FTC) véglegesen be akarja záratni a diplomagyárat, és vissza akarja juttatni a pénzt a vásárlóknak.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!