Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az önkormányzatiság alapjait kérdőjelezi meg, és a választójoggal rendelkező diákok felét kizárja a választható körből az új köznevelési koncepció, mely szerint diákönkormányzati vezető csak az lehet, aki betöltötte 12. életévét, és a tanulmányi eredménye eléri vagy meghaladja az iskolai átlagot - mondta a Magyar Hírlapnak Jásper András, a Diákközéletért Alapítvány elnöke.
A diákjogi szakértő a napilapnak elmondta: fontos, hogy a diák az iskolában megtanulja, gyakorolja a választást, megtapasztalja a döntés tétjét, megismerje, hogy döntése kialakításakor milyen szempontokat érdemes figyelembe venni.
Hozzátette, hogy támogatja a diákszervezetek és az Országos Diákparlament küldötteinek közös álláspontját, amely szerint az intézmény tanulóközösségére kell bízni, hogy kit választ meg saját vezetőjének. A készülő törvény elvenné a diákönkormányzatok egyetértési jogát az iskolai házirendet illetően, és helyette mindössze véleményezési jogot biztosítana - írja a Magyar Hírlap. A diákönkormányzatok változó feladatairól itt olvashatsz.
Jásper András szerint az érdemi egyeztetés elhagyása időt takarít meg, de azt vonja maga után, hogy a diákképviselőknek nem kell felelősséget vállalniuk a döntésükért, nem kell aláírásukkal igazolni, hogy a szabály az övék is. Kiemelte, nem igaz, hogy az egyetértési jog ellehetetleníti az iskola működését.