Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az MSZP szerint teljes a bizonytalanság a szakképzésben a forráskivonás, illetve a pedagógusok negyedének tervezett elbocsátása miatt.
Sós Tamás országgyűlési képviselő kedden - utalva arra, hogy a Magyar Nemzetben két héttel ezelőtt megjelentek szerint a kormány szakképzési koncepciója 20 százalékkal mérsékelné a szakképzésre szánt forrásokat, a tanárok száma pedig 26 százalékkal csökkenhet - azt mondta: a kormány átgondolatlan módosításokat készül végrehajtani a szakképzési rendszerben, terve azonban nincs összhangban a várható közoktatási és felsőoktatási változásokkal. A szakiskolákat érintő tervekről bővebben itt olvashatsz.
Példaként hozta, bizonytalanságot okoz, hogy a hároméves, előrehozott szakképzés szakmai vizsgakövetelményeit csak augusztus 25-én hozták nyilvánosságra, amikor beiskolázás és a tantervi programok elkészítése már megtörtént.
A szocialista politikus kifogásolta, hogy a több mint hétszáz szakképző iskolát alig félszáz központi intézménybe, térségi integrált szakképző központba olvasztanák be. Azzal kapcsolatban, hogy a közismereti tárgyak óraszámát csökkentik, feltette a kérdést: Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár, Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár és Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke "beíratná-e a gyermekét olyan oktatási intézménybe, amely zsákutca, amely után nem tud újabb szakmát elsajátítani és ahol nem tud érettségit szerezni?"
Kunhalmi Ágnes, az MSZP elnökségi tagja arról beszélt: az egykulcsos adórendszer miatt a kormány négyszer akkora megszorításra kényszerül, mint amilyen különben szükséges lenne, a kabinet így "csak spórol és eszetlenül vág", ami az oktatási rendszert is kedvezőtlenül érinti, a szocialisták a többi között ezért kezdeményezték oktatási kerekasztal létrehozását.