szerző:
Eduline

2009. szeptember 24-én harmadik alkalommal rendezik meg a környezettudatos és társadalmilag felelős fogyasztói szokásokról szóló tudományos konferenciát a Budapesti Corvinus Egyetemen. Idén nemzetközi előadókkal. A konferencia nyilvános és ingyenes, a szervezők minden szakmabeli és nem szakmabeli érdeklődőt várnak.

Az elmúlt két évben megrendezett „Fenntartható fogyasztás” konferencia sikerére és a nagy érdeklődésre való tekintettel 2009. szeptember 24-én a Budapest Corvinus Egyetemen ismét megrendezik a „Fenntartható fogyasztás, termelés és kommunikáció” című konferenciát, amely az azonos című kétéves kutatási projekt nyitó eseménye. A kutatásokat a Norvég Alap egymillió euróval támogatja.

A fenntartható fogyasztás tudományos konferencia a környezettudatosság növelésével, a káros hatások mérséklésével, az életmód megváltoztatásának lehetőségével foglalkozik több tudományterületen. „Elképzelhető-e a környezet megóvása anélkül, hogy feláldoznánk kényelmünket, sőt akár még növeljük is szubjektív jólétünket? Mely szokásainkon kell változtatnunk, és ez elérhető-e a környezettudatosság növelésével, vagy mélyebb, a társadalmi-gazdasági struktúrát érintő változásokra van szükség?” – teszik fel a kérdést a konferenciát szervező kutatóintézetek és civil szervezetek.

A „Fenntartható fogyasztás, termelés és kommunikáció” kutatási projekt abból indul ki, hogy a jelenlegi fogyasztási szokások és termelési módszerek nem fenntarthatóak, és már rövid távon is hozzájárulnak a környezeti erőforrások kimerüléséhez. A két év alatt, több tudományterületen megvalósuló elméleti kutatások és felmérések azt vizsgálják, hogy melyek az okai és az előzményei a jelenlegi állapotok kialakulásának, és milyen magatartásbeli, tervezési és politikai változtatásokra lenne szükség a fenntarthatóság eléréséhez. A 2011-ben záruló kutatási folyamat végén a szakértők konkrét szakmapolitikai javaslatokat fogalmaznak meg a fogyasztási és termelési minták fenntarthatóvá tétele érdekében. 

A civil szervezetek és akadémiai kutatóhelyek együttműködésében megvalósuló projekt résztvevői az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE), az MTA Szociológiai Kutatóintézet, az MTA-ELTE Kommunikációelméleti Kutatócsoport, a Védegylet, a Tudatos Vásárlók Egyesülete, és a Norwegian University of Science and Technology.

eduline