Egyetemi és főiskolás hallgatók pályázhatnak az 500 ezer forintos pénzjutalomért

A pályázat célja, hogy az egyetemi és főiskolai hallgatók tudományos munkájukkal bemutassák szakértelmüket.

Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának titkársága idén is meghirdeti a „Magyarország és a közép-európai térség az Európai Unióban, az Európai Unió a világban” című pályázatot, amit az Országgyűlés elnöke, az európai uniós ügyekért felelős miniszter, valamint az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének vezetője közösen indítottak el.

A pályázatra

  • a 30 évnél fiatalabb,
  • a magyarországi felsőoktatási intézmények alap-, mester- vagy osztatlan képzésében részt vevő,
  • valamint a Magyarországgal szomszédos államok magyar nyelven is oktató felsőoktatási intézményeinek

hallgatói jelentkezhetnek.

A jelentkezőknek egy a kiírásban megjelölt témakörben kell dolgozatot készíteniük, melyet magyar nyelven, jeligével ellátva kell benyújtaniuk. A pályázatokat az Országgyűlés elnöke által felkért szakértőkből álló bírálóbizottság értékeli.

A pályázat díjazása:

  • I. helyezett 500 000 Ft
  • II. helyezett 400 000 Ft
  • III. helyezett 300 000 Ft
  • valamint két különdíj, egyenként 200 000 Ft

A díjazottak a fenti pénzjutalmon felül, az Európai Bizottság Magyarországi Képviseletének felajánlásából brüsszeli tanulmányúton is részt vehetnek.

A pályázat beküldésének határideje: 2025. március 31. (hétfő)

A pályázat kiírását és annak részleteit ide kattintva nézhetitek meg.

 

Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Bécsben marad a CEU campusa

Hiába a politikai fordulat és az egyetemi autonómia helyreállításának ígérete, a Közép-európai Egyetem (CEU) nem tervezi campusának visszaköltöztetését Budapestre.

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.