Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
100-150 képet készített a gyanúsított az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának gólyatáborában történt nemi erőszakról, hogy később ezekkel zsarolhassa áldozatát - írja az Index több névtelen forrásra hivatkozva.
A portál szerint a rendőrség birtokában lévő memóriakártyán a verés, a fojtogatás és az orális szex is rögzítve van - a gyanúsított a fotókkal az áldozatot akarta zsarolni azért, hogy később ismételjék meg az aktust.
Az Index a rendőrséget is megkereste a képekkel kapcsolatban, a Somogy Megyei Rendőrfőkapitányság azonban csak annyit válaszolt, hogy a Fonyódi Rendőrkapitányság szexuális erőszak bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást, egyéb információt azonban a nyomozás érdekei miatt nem áll módjukban közölni.
Ahogy arról korábban beszámoltunk, péntek éjszaka megerőszakoltak egy elsőéves lányt az ELTE Tanító- és Óvóképző Karának (TÓK) fonyódligeti gólyatáborában. A gyanúsított egy 38 éves budapesti férfi, aki jelenleg előzetes letartóztatásban van. A férfi fotósként dolgozott a gólyatáborban, és az ELTE bölcsészkarának informatikus-könyvtáros szakos hallgatója. Korábban két hasonló ügye is volt, amelyekért összesen öt évet töltött börtönben: a Blikk információi szerint 1996-ban saját évfolyamtársát erőszakolta meg.
Az egyetem két hallgatói önkormányzat működését felfüggesztette - a jogi kar gólyatáborában ugyanis nemi erőszakra buzdító rigmusokat skandáltak. Csütörtöki sajtótájékoztatójukon az egyetem vezetői elmondták: ha bebizonyosodik, hogy a szervezők tudtak a nemi erőszakkal gyanúsított férfi korábbi ügyeiről, akár el is bocsáthatják őket az intézményből.
Hozzátették: csak olyan gólyatáborokat szerveznek a következő években, amelyeken a szakmai programok a hangsúlyosak, a tervezett programokról pedig részletes leírást is be kell majd benyújtani az intézmény vezetőinek. Egyelőre még tárgyalnak arról, hogy a kari hallgatói önkormányzatok a jövőben is részt vehetnek-e a gólyatáborok szervezésében. Kezdeményezték azt is, hogy az egyetemi-főiskolai felvételihez az erkölcsi bizonyítványt kelljen benyújtani.
A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának (HÖOK) elnöke közleményében azt írta: az eset kirívó és példátlan, ugyanakkor számos, példaértékűen szervezett gólyatábor zajlik.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!