Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
3273-an jelentkeztek a 2013-as felvételin osztatlan jogászképzésre, amely egyike annak a tizenhat szaknak, amelyen az...
3273-an jelentkeztek a 2013-as felvételin osztatlan jogászképzésre, amely egyike annak a tizenhat szaknak, amelyen az eredeti kormányzati elképzelés szerint 2013-ban már nem lettek volna állami ösztöndíjas helyek - a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájával (HÖOK) kötött megállapodás alapján végül mégis hirdethettek államilag finanszírozott helyeket az egyetemek és főiskolák, de a ponthatárokat az erőforrás-minisztérium határozta meg, központilag. A leendő jogászoknak legalább 465 pontot kell összegyűjteniük a maximális 500-ból.
Tavaly sem volt könnyű
Míg 2011-ben még nyolcszáz állami ösztöndíjas helyen osztozhattak az egyetemek, 2012-ben mindössze két felsőoktatási intézmény, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem kapott ötven-ötven államilag támogatott helyet, a túljelentkezés azonban húsz-huszonegyszeres volt: az ELTE államilag finanszírozott képzésére például 1210-en, míg a PPKE-ra 1096-an jelentkeztek. Az ELTE-n végül 467, a Pázmányon pedig 455 volt a ponthatár.