Mire kell figyelni az egyetemi átsorolás (elkerülése) érdekében?
Államilag támogatott vagy önköltségesként tanultok? Mindkettő finanszírozási formából át lehet kerülni a másikba. Mutatjuk, mit kell tudnotok az egyetemi átsorolásról.
Államilag támogatott vagy önköltségesként tanultok? Mindkettő finanszírozási formából át lehet kerülni a másikba. Mutatjuk, mit kell tudnotok az egyetemi átsorolásról.
Az állami ösztöndíjas formában tanulóknak is oda kell figyelniük, ugyanis, ha nem felelnek meg az egyetem által megszabott feltételeknek, akkor könnyen átkerülhetnek önköltséges képzési formába.
Állami ösztöndíjas hallgatóként is oda kell figyelnetek a féléves eredményeitekre, ugyanis a rossz teljesítmény esetében átkerülhettek önköltséges képzésre. Mutatjuk, hogy mit kell tennetek azért, hogy ez ne történhessen meg.
Nem kell aggódni az átsorolás miatt, de oda kell figyelni a féléves átlagra és kreditszámra.
Az önköltségesek ne csüggedjenek, az államira felvettek pedig figyeljenek oda. Mindkét képzési formából át lehet kerülni a másikba, ha jól tanul az ember, vagy ha éppen az ellenkezőjét teszi. Mutatjuk, hogy mi is az az átsorolás és mi kell, hogy átkerüljünk, vagy épp bennmaradjunk.
Ha állami ösztöndíjas formában tanultok, tudjátok, hogy nemcsak bekerülni nehéz, az ingyenes helyeket meg is kell tartani. Mutatjuk, mire figyeljetek a szorgalmi időszakban, hogy ne kerüljetek át önköltséges formára.
Könnyebb lesz megtartani az állami ösztöndíjas helyet ettől a tanévtől – írtuk meg csütörtök reggel, miután átnéztük az egyetemek új átsorolási szabályairól szóló tájékoztatókat. Most összegyűjtöttük az összes ilyen dokumentumot, hogy meg tudjátok nézni, milyen minimumátlagot és kreditszámot kell elérnetek, ha nem szeretnétek, hogy júniusban önköltséges formára soroljanak át.
Több ezer hallgató jár jól az átsorolási szabályok átírásával – derül ki azokból a tájékoztatókból, amelyeket az egyetemek hoztak nyilvánosságra az elmúlt hetekben. Ettől a tanévtől ugyanis nem a minisztérium, hanem maguk a felsőoktatási intézmények dönthetnek arról, milyen teljesítményt várnak el a hallgatóktól az ingyenes oktatásért „cserébe”.
A napokban döntenek az alapítványi fenntartású egyetemeken az új átsorolási szabályokról. A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) arra számít, hogy a legtöbb szakon puhítanak az előírásokon.
Augusztus első hete sem volt eseménytelen: véget ért a pótfelvételi jelentkezési határideje, a kormány szerint a nyugdíjkorlát feloldása a megoldás a tanárhiányra, és folytatódik a felmérés az iskolákban a fafűtéses átállás miatt. Összeszedtük az elmúlt hét legfontosabb híreit.
Nem lesz több központi átlagokhoz igazított átsorolás a tavaszi félév végén. A felvételi pluszpontok és a nyelvvizsgamentes diplomakiadás mellett, újabb területen kapnak nagyobb döntési szabadságot az egyetemek.
Állami ösztöndíjas képzés a cél a felvételin? Mutatjuk, mit kell vállalnotok, ha támogatott szakra iratkoztok be ősszel.
Lassan a végéhez közeledik az egyetemi vizsgaidőszak a legtöbb hallgatónak, azonban itt nem ér véget teljesen az egyetemi félév, egy nagyon fontos időszak ugyanis csak most kezdődik. Mi az az átsorolás és mit kell tenni érte, vagy ellene?
Az, hogy állami ösztöndíjas képzésre kerültetek be, nem jelenti azt, hogy az összes szemesztert ingyenesen végezhettek el. Az ösztöndíjas helyeteket meg is kell tartani, mutatjuk, mi mindent kell teljesítenetek érte.
Akár idén kezdtétek, akár már egy ideje ismeritek az egyetemet, mutatjuk miért fontos a jó tanulmányi átlag. Két olyan egyetemi helyzetről írunk, ahol döntő szerepe lehet a tanulmányi átlagotoknak.
Hiába tart a tanév már lassan egy hónapja, továbbra is aktuális téma a tanárhiány és a pedagógusok siralmas fizetése. Természetesen a héten sem maradtunk nemzetközi egyetemi rangosok nélkül, és újabb intézmények jelentették be, kötelező a maszkviselés – a hét legfontosabb oktatási híreit szedtük össze.
Több mint ötezer alulteljesítő egyetemista tarthatja meg állami ösztöndíjas helyét egy múlt heti kormánydöntés alapján, amely bőven ad feladatot az egyetemek, főiskolák tanulmányi osztályainak. Mivel a kormány az őszi szemeszter kezdete után két héttel bólintott rá az idei "átsorolás" törlésére, a hallgatók egy része már befizette a tandíjat, mások pedig - nem vállalva a fizetős képzéssel járó terheket - be sem iratkoztak erre a félévre. Ők utólag vehetik fel a tantárgyakat, és a tandíjat is mindenkinek visszautalják.
Idén nem maradtak el az átsorolások a félév végén, de azok, akik átkerültek államiról önköltséges képzésre, most mégis támogatott formában folytathatják tanulmányaikat.
Akár most kezditek az egyetemet, akár már a sokadik félévetek indul, fontos szem előtt tartani, hogy mit kell teljesítenetek ahhoz, hogy ne bukjátok el az ösztöndíjas helyeteket.
Idén nem maradtak el az átsorolások a félév végén, sokan át is kerültek államiról önköltséges képzésre - ha a kormány elfogadja az operatív törzs javaslatát, mégsem kell fizetniük.