Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Pedig az önkormányzat évente százmilliókkal támogatja a Debreceni Nemzetközi Iskolát, amiből akár az összes tanuló egyéves tandíját is ki lehetne fizetni.
Az angol-magyar kéttannyelvű általános iskola és gimnázium intézményvezetője kihasználta, hogy a szülők nem beszéltek magyarul és nem ismerték a rendszert.
Többszörös túljelentkezéssel, havi 100-200 ezer forint körüli tandíjjal és többkörös felvételivel kell számolniuk azoknak a szülőknek, akik az állami általános iskolák helyett valamelyik budapesti magániskolába szeretnék beíratni a gyerekeiket. Mégis egyre többen döntenek így – nem véletlen, hogy az elmúlt két-három évben több ilyen intézmény kezdte meg működését Budapesten és környékén.
Évről évre egyre több magyar diák dönt úgy, hogy külföldi egyetemre jelentkezik. A végzős középiskolásoknak (és szüleiknek) a felvételi követelmények mellett a várható kiadásokra is érdemes felkészülniük.
Ma már egyáltalán nem meglepő, hogy a végzős diákok közül sokan döntenek a külföldi továbbtanulás mellett. Ehhez viszont sok mindent kell mérlegelni, többek között a kinti tanulással járó kiadásokat is. Éppen ezért most összeszedtük, hogy a legnépszerűbb célországokban milyen tandíjakkal, megélhetési költségekkel, rejtett és egyszeri kiadásokkal kell számolnotok.
Beiratkoztatok az egyetemre, de néhány hét után úgy döntöttetek, mégsem szeretnétek ott tanulni? Vajon önköltséges hallgatóként ilyenkor is ki kell fizetnetek a teljes félévet, vagy az egyetemen töltött idő függvényében arányosan számolják el a tandíjat? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Nagyjából 100-an kezdik majd a 2020/2021-es tanévet a Debreceni Nemzetközi Iskolában. A magániskolában idén az óvodai és az első-második osztályt összesen 66 gyerek zárta, most augusztusig viszont ennél is kevesebben jelentkeztek, ugyanis a tandíj nagyon magas, ösztöndíjat pedig szinte lehetetlen elnyerni.
Önköltséges képzésen fogtok tanulni szeptembertől és a tandíjat diákhitelből szeretnétek fizetni? Akkor fontos, hogy néhány dologgal tisztában legyetek az igényléssel és a törlesztéssel kapcsolatban. Mutatjuk a Diákhitel2-re vonatkozó szabályokat.
A megmozdulást az egészségügyi tanintézetek jelentkezési díjainak emelése ellen szervezték 2020. augusztus 7-én, Szöulban. A tiltakozók országos sztrájkra szólították fel a rezidenseket.
Valószínűleg nem fogtok bekerülni állami ösztöndíjas helyre? De mégis mennyit kell félretennetek félévenként, ha önköltséges formában tanultok tovább a legnépszerűbb szakokon? Mutatjuk.
Nem csak az egyetemi oktatás lehet drága, már általános iskolától, sőt óvodától lehet találkozni milliós összegű tandíjakkal. Megnéztük, hogy mennyibe kerül a következő, 2020/2021-es tanév néhány nem állami iskolában.
Mennyibe kerülnek a legdrágább alap- vagy osztatlan képzések az egyetemeken? Mutatjuk, mennyire mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik nem szereznek állami ösztöndíjas helyet a következő szakokon.
A hallgatók olyan szolgáltatásokért fizetnek tandíjakat, amelyeket hónapok óta nem tudnak igénybe venni a koronavírus-járvány miatt. Ezt egyre több hallgató nehezményezi, ezért petíciókat nyújtanak be és pereket indítanak, hogy visszakapják a pénzüket.
A 2020-as felvételin is amellett, hogy sok diák kerül majd be államilag támogatott képzésre, nagy számban lesznek azok a hallgatók is, akik önköltséges képzésen tanulnak majd jövő szeptembertől. Mennyibe kerülnek a tandíjak a legnépszerűbb egyetemek képzésein?
Mennyit kell fizetnie azoknak a szülőknek, akik nem a közoktatásban szeretnék taníttatni a gyereküket? Több lehetőség közül is lehet választani, a kifejezetten alternatív iskolák mellett egyre több teret hódítanak a nemzetközi magánintézmények is.
Idén jelentkeztek egyetemre, de már most megnéznétek, hogy milyen és mekkora költségekkel kell számolnotok egy-egy egyetemvárosban? Mutatjuk a legfontosabb részleteket.