Orbán Viktor: Május 10-én nyitnak a középiskolák, csak írásbeli érettségi lesz
Az iskolák nyitásáról és az érettségikről is beszélt ma reggel a miniszterelnök a Kossuth Rádióban adott interjújában.
Az iskolák nyitásáról és az érettségikről is beszélt ma reggel a miniszterelnök a Kossuth Rádióban adott interjújában.
Online felkészüléssel és kiscsoportos konzultációkkal fel lehet készülni a vizsgákra - a minisztérium szerint a jelenleg érvényes szabályozás nem diszkriminatív, kizárólag a képzések jellegéhez igazodik.
"Nyolcadik hónapja ülünk a négy fal között" - mindenkinek meghatározza az életét a jelenlegi járványhelyzet, azonban az idén érettségizők és vizsgázók helyzete különösen nehéz. Videóban mondják el, mit éreznek alig egy hónappal a vizsgák előtt.
Nincs értelme az érettségi előtt két hétre visszaengedni a középiskolákba a végzősöket – ez derül ki azokból az e-mailekből, amelyeket az Eduline szerkesztősége kapott idén érettségizőktől. Sokan ráadásul attól tartanak, hogy ha április végén megfertőződnek az iskolában, éppen az írásbeli érettségire betegednek le vagy kerülnek karanténba, ez pedig még nehezebbé teszi a helyzetüket. Pedig egyébként sincs könnyű dolguk. Egy átlagos tanév 180 tanítási napból áll - a végzős évfolyam tavaly március óta 148 napot töltött otthon, és még nincs vége a digitális oktatásnak.
A legfrissebb petíció két napja indult, ebben az érettségi vizsgák eltörlése kérik, azonban nem ez az egyetlen aláírásgyűjtés. Megnéztük, hányan változtatnának az idei érettségiken.
„Még arra sincs lehetőségünk, hogy az iskolában kiscsoportos foglalkozásokon vegyünk részt, mert egy tanárunk megfertőződött, és azóta leállították a személyes konzultációkat” – írta az Eduline egyik olvasója, aki idén érettségizik. Hétfőn azt kérdeztük tőletek, érettségizőként mit gondoltok a jelenlegi helyzetről, hogyan látjátok a felkészülési időszakot, és mit gondoltok az iskolák április 19-i nyitásáról. Rengeteg e-mail érkezett, ezekből válogattunk.
Egy átlagos tanév 180 tanítási napból áll. Az idén érettségiző évfolyam tavaly március óta összesen 147 napot töltött otthon, és még mindig nincs vége a digitális oktatásnak – erre hívta fel a figyelmet egy végzős középiskolás, akinek posztja néhány nap alatt több ezer emberhez jutott el.
Ha nem javul a járványügyi helyzet, elképzelhető, hogy 2021-ben is módosítanak az érettségi szabályokon – bár az oktatási államtitkárság most még „normál menetrendre” készül. De vajon milyen megoldások jöhetnek szóba? Összeszedtük a lehetséges alternatívákat.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szerint a tavalyi érettségiket tavaly kétszer is "zökkenőmentesen" sikerült megszervezni és lebonyolítani. De vajon mi lesz az idei szóbeli vizsgákkal?
A petíciót másfél hete indították, az aláírók azt kérik a kormánytól, ne tartsák meg a szóbeli érettségi vizsgákat.
A petíció a hétvégén indult és már több ezren alá is írták - az idei tanév szóbeli érettségi vizsgáinak eltörlését kérik.
A minisztérium többször is azt mondta, hogy a tervek szerint idén írásbeli és szóbeli vizsgák is lesznek - a petíciót már több százan aláírták.
Ismét megerősítette az Emmi, hogy a jelenlegi tervek szerint írásbeli és szóbeli vizsga is lesz az idei érettségin.
A személyes oktatás visszaszervezése nincs napirenden, azonban az érettségizőknek idén írásbeli és szóbeli vizsgára is készülniük kell.
A matekérettségi szóbeli vizsgarészére teljesen más szabályok vonatkoznak közép- és emelt szinten. Most összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Hamarosan kezdődik a tavaszi érettségi szezon, ezért megnéztük, hány pontot szerezhettek összesen a magyar, a matek, a töri, valamint az idegen nyelvi érettségi írásbeli és szóbeli vizsgarészein. Azt is mutatjuk, mennyiben tér el a pontszámítás közép-, illetve emelt szinten.
Fontos lenne mielőbb tisztázni, egy komoly tényezőt ugyanis nem látunk előre: milyen lesz a járványhelyzet a májusi vizsgák alatt.
Nyilvánosságra hozta az idei májusi vizsgákra vonatkozó szabályokat, ajánlásokat az Oktatási Hivatal.
Ezen felül még hat javaslatot fogalmazott meg az ADOM Diákmozgalom, hogy a 2021-es érettségiket megfelelő környezetben szervezzék meg.
A kormány nem tervez változtatni az érettségi szabályain és időpontján sem - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) köznevelésért felelős államtitkára az operatív törzs keddi online sajtótájékoztatóján.