Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Újabb tíz magyar szót válogattunk nektek a régi magyar szavak magyarázó adatbázisából. Néhányukkal ma is találkozhattok, vajon ugyanezzel a jelentéssel? Lássuk, kifog-e rajtatok!
Hogy hívták korábban a BME-t? Az ELTE mindig is Eötvös Loránd Tudományegyetem volt? A nagy múlttal rendelkező egyetemeinkről állítottunk össze nektek egy érdekes kvízt. Ti eltaláljátok, hogy pontosan hogy hívták ezeket az intézményeket régen?
Az ókori Rómától a középkoron át a 20. század kiemelkedő, ám kevésbé ismert személyei közül állítottuk össze nektek ezt a tesztet. Lássuk, kiket ismertek.
Miért érdemes a Károlit választani? Hol lehet egy jót ebédelni az egyetem környékén? Kantner Dániel, a Károli Gáspár Református Egyetem harmadéves szociológus hallgatója mesélt az Eduline-nak egyetemi tapasztalatairól.
Egy olyan feladatsorral készültünk nektek, amely sokak mentőöve az érettségin, hiszen 50 százalék eséllyel lehet helyesen válaszolni a kérdésekre. Az elmúlt évek érettségi feladatsoraiból állítottuk össze ezt a kvízt. Igaz vagy hamis?
Különböző uralkodóházakból válogattunk nektek királyi portrékat, szobrokat. Ha figyeltetek történelemórán, és jó az arcmemóriátok, talán egyetlen képről is felismeritek az egykori királyokat. Lássuk, hányat találtok el.
A Régi magyar szavak magyarázó adatbázisából válogattunk nektek érdekesebbnél érdekesebb kifejezéseket. Vajon tudjátok, hogy mit jelentenek ezek? Lássuk!
Nem veszítette az állását, továbbra is az egyik békéscsabai iskolában dolgozhat Komoróczky József - vagyis Józsi bácsi -, akiért jelenlegi és volt diákok indítottak Facebook-akciót.
Elővettük az előző évek emelt szintű feladatsorait irodalomból - a 18 évesek szinte minden évben kapnak versrészleteket. A feladatuk az, hogy megnevezzék a szerzőt. Ti mennyire emlékeztek a középiskolában tanult művekre?