Gulyás Gergely szerint a hétfői pedagógussztrájk valójában "politikussztrájk" volt
A pedagógusok béremelési igénye jogos, de a hétfői sztrájk törvénytelen volt – erről beszélt a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtök reggel.
A pedagógusok béremelési igénye jogos, de a hétfői sztrájk törvénytelen volt – erről beszélt a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtök reggel.
Furcsa helyzetekben találták magukat azok a tanárok, akik részt vettek a hétfői sztrájkban. A pedagógus-szakszervezetek szerint a tankerületek most változatos módszerekkel állnak bosszút.
A szakszervezetek örülnek annak, hogy sok iskola, tanár és szülő is névvel és arccal vállalta, hogy nem ért egyet sem a jelenlegi oktatáspolitikával, de legközelebb nem engedik, hogy ennyire elhúzza a vitát a kormány.
"Én nem értem, mit problémáztok" - nemcsak a pedagógus-szakszervezetek, iskolák vagy tanárok, hanem az összes, sztrájkkal foglalkozó oldal posztjai alatt feltűntek tegnap értetlenkedő, felháborodott kommentek. Most itt az elkerülhetetlen görbe tükör.
Kedd reggelig 61 500 aláírás gyűlt össze annál a petíciónál, amelyet a hétfői sztrájkot szervező két szakszervezet indított.
Legalábbis ezt közölte az előzetes adatok alapján az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) az MTI-vel.
Persze mellettük számtalan más szervezetek, szakszervezetek, civil szervezetek is kiálltak a figyelmeztető sztrájkot szervező PDSZ és PSZ mellett - itt a teljes lista.
Több mint 20 ezren sztrájkoltak hétfő délelőtt – mondta a Hősök terén tartott sajtótájékoztatón Szabó Zsuzsa, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) elnöke, aki a demokrácia ünnepének nevezte január 31-ét.
"A pedagógusfizetés valahol ott kellene legyen, ahol az orvosfizetés" - Péterfy Gergely, író is posztolt a mai tanártüntetés kapcsán.
A Facebookon üzent a hétfőn sztrájkoló pedagógusoknak az egyik legnépszerűbb meseíró is.
Egyre több fotót küldenek a hétfő délelőtti sztrájkot szervező szakszervezeteknek a pedagógusok, a fényképek tanúsága szerint rengeteg iskolában és óvodában sztrájkoltak az ott dolgozók.
Veiszer Alinda is otthon tartotta a gyermekét, ma csak 10-re értek be az oviba - tette közzé Facebookon.
Az egyesület is kiáll a sztrájkoló tanárok mellett - hiszen "a gyerekek jövőjéért, nem csak önmagukért küzdenek".
A pedagógusok figyelmeztető sztrájkja mellett több szakmai szervezet is kiállt, többek között Magyar Szakszervezeti Szövetség - hétfő délután végigvonulnak a városon.
Ma két órára sok iskolában "leáll a tanítás" - a két nagy pedagógus-szakszervezet első, figyelmeztető sztrájkjához az ország sok iskolája csatlakozott. A minisztériumnak nem tetszik a döntésük.
Pontosan mikor lesz a sztrájk, kell szülői igazolás, ha otthon marad a diák? Lesznek-e plusz órák az elmaradt órák helyett? - minden fontos kérdésre válaszolunk a tanárok január 31-i sztrájkjával kapcsolatban.
Nem ők az első iskola, akik intézményi szinten kiállnak a sztrájkoló tanárok mellett.
Pénteken megszületett a bírósági döntés: jogszerű lesz a hétfői kétórás pedagógussztrájk, azonban az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerint törvénytelen a munkabeszüntetés. Mindeközben gyűlnek az aláírások egy újabb szóbelimentes érettségiért és egy harmadik nyelvvizsga-amnesztiáért is, a szegedi egyetem és a Pázmány már lezárta, Pécsett még tart a vizsgálat a Schadl-ügyben. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A bíróság elsőfokú határozata megszületett ugyan január 28-án, de a döntés nem jogerős, így törvénytelen a hétfői pedagógussztrájk - írta szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi).
Facebook-eseményt hozott létre az ADOM Diákmozgalom a hétfői tanársztrájk idejére - eddig több százan csatlakoztak.