Könnyű elhelyezkedni friss diplomával, mégis sok az iskolaelhagyó Magyarországon
Magyarországon könnyű elhelyezkedni friss diplomásként, mégis nálunk nőtt a legnagyobbat a korai iskolaelhagyók aránya egy friss oktatási felmérés szerint.
Magyarországon könnyű elhelyezkedni friss diplomásként, mégis nálunk nőtt a legnagyobbat a korai iskolaelhagyók aránya egy friss oktatási felmérés szerint.
Egyre több orvos hagyja el pályáját az Egyesül Királyságban a rossz körülmények miatt. Egy új felmérés szerint már az orvostanhallgatók is a kiköltözést vagy a pályaváltást tervezgetik.
A cél, hogy népszerűsítsék az „életkornak megfelelő házasságot és gyermekvállalást”.
A Z generáció tagjai, vagyis az 1996 és 2013 között született fiatalok nagy része év közben gyakornokként is dolgozik a tanulmányai mellett. Motiválásukban kiemelt szerepük van a munkavállalóknak - ehhez ad tippeket a Mind-Diák Szövetkezet.
Már annyi magyar dolgozik Ausztriában, ahányan Győrben élnek.
Önálló élet, pályakezdés, infláció, drágulás - idén jelentősen kevesebbet tesznek félre a fiatalok az előző évi adatokhoz képest. A 18-25 éves korosztály többségének maximum 100.000 forint félre tett pénze van.
Mentor- és közösségi programok, extra juttatások – több nagyvállalatnál ilyen támogatást kapnak munkahelyi beilleszkedésükhöz és karrierindításukhoz a pályakezdők. A téma pedig nagyon is aktuális, hiszen a legtöbb egyetemen már megvoltak a diplomaosztók, így az elmúlt néhány hétben több ezer egyetemista lépett ki a "való életbe":
A fiatal kínaiak, akiknek mindig azt mondták, hogy a tanulás és a diplomaszerzés kemény munkája meghozza a gyümölcsét, most legyőzöttnek és túlhajszoltnak érzik magukat.
Egy friss felmérés szerint egyre motiváltabb és célratörőbb a pályakezdők többsége, akik néhány éven belül már akár vezetői pozícióban is látják magukat.
A koronavírus-járvány alaposan felforgatta a munkaerőpiacot, és a helyzet most sem egyszerű. Az álláskeresőknek bizonyos szektorokban kiélezett versenyre kell számítaniuk, míg máshol egyértelműen ők diktálják a feltételeket.
Jelentősen emelkedtek a fiatalok fizetési igényei az elmúlt egy évben.
A középiskolások nagy része saját vállalkozás indítását tervezi, kevesen számítanak állami nyugdíjra, a túlnyomó többség nyomon követi, hogy mire költ, és már pénzt is félretesznek – derült ki egy friss kutatásból.
Míg 2022-ben a pályakezdők kétharmada 350 ezer forint fölötti bruttó fizetésre vágyott, addig idén már 450 és 600 000 forint között keresne a 18-25 éves korosztály – derül ki a Work Force megbízásából készült Pályakezdő Indexből.
Munkakörnyezet, munkatársak, felettesek, egyéb juttatások – ezek a szempontok mind felmerülnek az álláskereséskor, de a jelenlegi infláció, az emelkedő albérlet- és élelmiszerárak miatt érthető, hogy a munkavállalókat minden korábbinál jobban érdekli, mennyit fognak keresni. És ez igaz a pályakezdőkre is.
A szakképzést végzetteknek mindössze fele (51%) elégedett a szakképzés során nyújtott gyakorlati oktatással egy friss felmérés szerint
A járványidőszak alatt kényszer, ma már viszont lehetőség az otthoni munkavégzés, ami néhány hónap alatt teljesen átformálta a munkahelyi kultúrát.
Az MI elterjedésével egyre fontosabb lesz a kritikai érzék és a dolgozók készségfejlesztése.
Akik viszont kaptak, azoknak általában kérniük kellett. Még a kiugró infláció ellenére is az a ritkább, hogy automatikusan emel a munkáltató.
Hatalmas – talán a legnagyobb – váltás egyetemről átlépni a munkába, sok kérdést kell egyszerre megválaszolni és sok szabályt kell ismerni. Az első munkanap előtt jogosan merül fel: hány szabadnapom lesz; mikor érkezik a fizetésem; mit jelent a próbaidő és mi történik, ha megbetegszem? A tíz leggyakrabban felmerülő kérdés megválaszolásával segítünk, hogy ne legyen káosz a pályakezdés.
Nemzetközi trend a jelenlegi kiszámíthatatlan gazdasági helyzetben, hogy az emberek gyakrabban változtatnak munkahelyet, mint a koronavírus-járvány előtt. A Deloitte Big Quit felmérése arra kereste a választ, hogy ez a tendencia a magyar munkaerőpiacon is megfigyelhető-e. Mutatjuk az eredményeket.